Polska w olbrzymim zagrożeniu! Rosjanie przeprowadzili właśnie kolejny atak

Minister obrony Antoni Macierewicz oznajmił na antenie TVP, że doszło do kolejnego ataku cybernetycznego ze strony Rosji. Oznajmił również,  że w Polsce został on skutecznie odparty. Jak dodał, „to zagrożenie wzrasta z każdym dniem”.

„Mieliśmy już trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem” powiedział Macierewicz w TVP1.

„Zaatakowane przedsiębiorstwa na Ukrainie, które miały swoje oddziały w innych krajach – o ile w innych krajach europejskich zostały zablokowane, to w Polsce nie”. 

„W Polsce udało się uniemożliwić oddziaływanie na te przedsiębiorstwa, na ich systemy komputerowe”- powiedział minister obrony nie zdradzając dalszych szczegółów.

-Mogę powiedzieć, że systemy, które posiadamy, którymi kierują głównie ludzie odpowiedzialni za Narodowe Centrum Kryptologii, są bardzo skuteczne. Wciąż Polska ma najlepszych kryptologów, najlepszy software na świecie”- zaznaczył Macierewicz.

Jak dodał szef MON, należy  sobie uświadomić, że sprawa obrony cybernetycznej, to nie jest kwestia „jakiejś wąskiej dziedziny”. Atak cybernetyczny w dzisiejszych czasach może zniszczyć potencjał obronny i w ogóle potencjał całego państwa– stwierdził szef MON.

Jak podkreślił Macierewicz, to budowa pomieszczeń i pracowni na odpowiedni sprzęt, ale także dobór kadry, co jest zadaniem dużo poważniejszym. Chcemy, żeby ona docelowo liczyła tysiąc cyberżołnierzy – ludzi, którzy będą kierować naszą obroną cybernetyczną – podkreślił minister.

źródło: nczas.com


UDOSTĘPNIEŃ