10 najbardziej PRZERAŻAJĄCYCH eksperymentów jakie przeprowadził człowiek! [FOTO, WIDEO] 18+

Postęp w medycynie bardzo często zostawiał za sobą wiele ofiar.

Nie raz w imię nauki dokonywano drastycznych i makabrycznych eksperymentów. Przedstawiamy 10 najdrastyczniejszych i najstraszniejszych eksperymentów które zapisały się na czarnych kartach historii.

1. Psi dekapitator

W 1928 roku Sergei Bruyukhonenko stworzył prymitywne urządzenie, które podtrzymywało przy życiu uciętą głowę psa. Eksperyment wzbudził ogromne poruszenie, tym bardziej, że przeprowadzony został w obecności wielu osób.

Podczas doświadczenia rosyjski naukowiec badał reakcje na bodźce zewnętrzne. Kiedy świecił psu światłem w oczy – mrugał, a gdy zaczął łaskotać go piórkiem, głowa ruszała się próbując je ugryźć.

Zniesmaczeni widzowie nie czekali na śmierć „czworonoga” i zaczęli tłumnie wychodzić z sali. Mimo to, świat rosyjskiej nauki docenił naukowca i pośmiertnie uhonorował go prestiżową nagrodą Lenina.

2. Co dwie głowy, to nie jedna…

Niektóre nietuzinkowe pomysły po prostu mrożą krew w żyłach. Strach pomyśleć, do czego zdolni są ludzie. Władimir Demikow w ramach prowadzonych przez siebie badań naukowych stworzył makabryczną hybrydę… psa o dwóch głowach.

O dziwo, naukowca nie przeraził nawet fakt, że „oba” zwierzaki próbowały odgryźć sobie głowy… Doświadczenie odbiło się szerokim echem na całą Europę.

3. Ludzkie marionetki

Ludzkie marionetki / fot. Wikipedia

W 1960 roku Stanley Milgram pokazał, jak daleko potrafi posunąć się człowiek…..

>>>CZYTAJ DALEJ ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA<<<


UDOSTĘPNIEŃ