Katastrofa jak w Smoleńsku. Tylko wszyscy przeżyli! Maszyna skosiła 100 metrów brzozowego lasu!

Katastrofa, która opiszemy była bardzo podobna jak ta do której doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Wydarzyła się 22 marca 2010 roku, samolotem który się wtedy rozbił był podobny do TU-154 samolot TU-204. Maszyna ścięła 100 metrów lasu w gęstej mgle i spadła na brzozy w gęstym lesie. Wypadek przeżyli wszyscy!

Katastrofa jak w Smoleńsku

Maszyna leciała z Hurgady w Egipcie do Moskwy. Aviastar-TU-204 Tu-100, rejestracja RA-64011-4B, miał na pokładzie tylko 8-osobową załogę, ponieważ wykonywał lot transportowy.

Samolot uderzył w ziemię 1000 metrów od pasa lotniska Domodiewo w gęstym brzozowym lesie. Tak samo jak w przypadku TU-154, katastrofie towarzyszyła bardzo gęsta mgła.

Tu-204 skosił 100 metrów lasu, stracił skrzydła, ale jej kadłub nie rozpadł się po uderzeniu w ziemię. Nie wybuchł też pożar mimo, że w bakach wciąż było 9 ton paliwa. Wypadek przeżyli wszyscy, dwóch z członków załogi trafiło do szpitala w stanie krytycznym.

Podczas lotu załoga maszyny nie zgłaszała żadnych usterek, po prostu około 1500 metrów przed lotniskiem zniknęli z radarów. Podobnie jak w przypadku TU-154, dochodzenie prowadził MAK.

Różnice i podobieństwa


Zobacz również: Ten człowiek wyleczył z raka siebie i 5000 ludzi. Podał sposób na 90-dniową terapię.


Zarówno TU-154 jak i TU-204 mają podobne rozmiary i osiągi, natomiast posiadają zupełnie inną konstrukcję:

Tu-204 ma dwa silniki turbowentylatorwe pod skrzydłami. Tu-154m trzy silniki dwuprzepływowe z tyłu kadłuba.

Kolejna różnica jest taka że TU-204 uderzył w ziemie dołem kadłuba a nie jak prezydencki samolot TU-154 cienkim dachem.

Tutaj następuje pytanie: Jak to jest że jedna brzoza wywołała tak ogromne zniszczenia, a cały brzozowy las nie?

Jest to możliwe. Tu-204 w momencie koszenia lasu pędził z prędkością znacznie większą niż TU-154 co powodowało ścinanie drzew. W przypadku prezydenckiego tupolewa mniejsza prędkość powodowała większe szkody przy zderzeniu z drzewem. TU-14 zahaczył o brzozę jednym skrzydłem co spowodowało jego odwrócenie, TU-204 haczył oboma skrzydłami.

Komisja śledcza MAK w obu przypadkach jako przyczynę katastrofy wskazała błąd pilotów.

Katastrofa jak w Smoleńsku

Katastrofa jak w Smoleńsku

Katastrofa jak w Smoleńsku

Katastrofa jak w Smoleńsku

źródło: Fakt.pl

Zobacz również:

Zobacz także:


6 komentarzy do “Katastrofa jak w Smoleńsku. Tylko wszyscy przeżyli! Maszyna skosiła 100 metrów brzozowego lasu!

 • 2 sierpnia 2017 o 08:41
  Permalink

  Taaa i TYLKO było 8 osób na pokładzie.. być może zapiętych w pasy i tylko Szorował twardym brzuchem a nie przywalił obracając się na Dach.. TYLKO.. 😛

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2017 o 13:29
  Permalink

  Katastrofa jak w Smoleńsku? Nie, nie jak w Smoleńsku. Autor tekstu wali bzdury na prawo i lewo… że niby podobny samolot, że też rozbił się przed pasem startowym i niby las tak jakby ten sam. Właściwie, to gdzie tu różnice, tych jest całkiem sporo… ale po co je podawać, nie na tym polega rzetelne dziennikarstwo, więc zrobię to za niego:

  Tu-204 uderzył w ziemię „lecąc normalnie”. Szorował więc po ziemi wzmocnionym podwoziem, a nie cienkim dachem. Tu-154m w momencie uderzenia w ziemię był odwrócony do góry nogami. Obrócenie maszyny nastąpiło po zderzeniu z brzozą.

  Jak to możliwe, że jedno drzewo wywołało więcej szkód niż cały brzozowy las?

  Prędkość tu-204 była znacznie większa od prędkości tu-154m. Wynosiła ok 500 km na godz. Paradoksalnie to właśnie mogło uratować życie załogi. Siła nośna maszyny była przez to znacznie większa. Maszyna kosiła drzewa, a nie zatrzymała się na nich. W dodatku uderzała w drzewa oboma skrzydłami, przez co nie przekrzywiła się i nie uderzyła w ziemię bokiem.

  Fizyka… po prostu fizyka

  Odpowiedz
  • 26 września 2017 o 16:09
   Permalink

   Tu, Szanowny Kolego, żadna fizyka nie jest potrzebna. Jeśli samolot Prezydenta RP ściął skrzydłem brzozę na wys. 5.6 metra, oznacza to, że jego wypuszczone podwozie zbajdowało się ok. 1,5 metra nad gruntem. W takim położeniu wykonanie półbeczki jest nierealne. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że brzoza została ścięta przez JUŻ ODERWANY od samolotu fragment skrzydła.

   Odpowiedz
 • 18 września 2018 o 15:20
  Permalink

  Przezyli poniewaz ryza kurwa nie zyczyła im szczesliwego lotu.

  Odpowiedz
 • 31 grudnia 2018 o 22:56
  Permalink

  Jest nagranie rozmowy Tuska z Putinem w Smoleńsku. “To odbiega od powszechnej wersji wydarzeń”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ