Jednak z największych tajemnic Moskwy. Chodzą ulica i nie mają pojęcia co znajduje się tuż pod ich stopami… [FOTO]

Zapomniane, tajemnicze miejsce. Sceneria jak z horroru. Ludzie spokojnie chodzą po ulicach nie mając pojęcia, że pod ich nogami kryje się cała sieć porzuconych i zapomnianych tuneli. Tajemnica Metro-2.

Linia Metra-2 określana również kryptonimem D-9 to jedno z bardziej tajemniczych miejsc teoretycznie na wyciągnięcie ręki dla zwykłego człowieka. Jednak nie do końca. Korytarze metra są kontrolowane przez służby specjalne, czyli władze. Ciężko jest ustalić jakiekolwiek informacje wiążące się z tym miejscem.

Korytarze podziemne D-6 łączą wszystkie ważne, strategiczne punkty w Moskwie, jednak są podstawy by przypuszczać, że tunele wychodzą daleko poza stolicę.

Czwartą linię metra w Moskwie chciano wybudować w roku 1997. Pieniądze na ten cel zostały przewidziane w budżecie, natomiast nie wiadomo, czy prace w ogóle ruszyły. Czy to możliwe aby w centrum miasta szła budowa metra bez wiedzy mieszkańców?

Według oficjalnych informacji rządowych, Metro-2 jest utrzymywane i w razie potrzeby ewakuacji większej ilości mieszkańców ma zostać użyte. Po tunelach mogą się również poruszać samochody.


UDOSTĘPNIEŃ