Jednak z największych tajemnic Moskwy. Chodzą ulica i nie mają pojęcia co znajduje się tuż pod ich stopami… [FOTO]

Zapomniane, tajemnicze miejsce. Sceneria jak z horroru. Ludzie spokojnie chodzą po ulicach nie mając pojęcia, że pod ich nogami kryje się cała sieć porzuconych i zapomnianych tuneli. Tajemnica Metro-2.

Linia Metra-2 określana również kryptonimem D-9 to jedno z bardziej tajemniczych miejsc teoretycznie na wyciągnięcie ręki dla zwykłego człowieka. Jednak nie do końca. Korytarze metra są kontrolowane przez służby specjalne, czyli władze. Ciężko jest ustalić jakiekolwiek informacje wiążące się z tym miejscem.

Korytarze podziemne D-6 łączą wszystkie ważne, strategiczne punkty w Moskwie, jednak są podstawy by przypuszczać, że tunele wychodzą daleko poza stolicę.

Czwartą linię metra w Moskwie chciano wybudować w roku 1997. Pieniądze na ten cel zostały przewidziane w budżecie, natomiast nie wiadomo, czy prace w ogóle ruszyły. Czy to możliwe aby w centrum miasta szła budowa metra bez wiedzy mieszkańców?

Według oficjalnych informacji rządowych, Metro-2 jest utrzymywane i w razie potrzeby ewakuacji większej ilości mieszkańców ma zostać użyte. Po tunelach mogą się również poruszać samochody.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ