Europa wstrzymała oddech! Jeden z krajów wypowiedział posłuszeństwo BRUKSELI! Wszystko przez…

Donald Trump zaoferował Włochom spore pieniądze. Dzięki temu może dojść do podziału Unii Europejskiej.

Według dziennikarzy włoskiego Couriera della Sera powołujących się na anonimowych urzędników, prezydent USA złożył propozycję premierowi Włoch Giuseppe Conte zakupu włoskich obligacji państwowych, co wyprowadziłoby Włochy z finansowego dołka.

Analicy zgodnie twierdzą, że taka zagrywka Trumpa mogłaby nie tylko spowodować zacieśnienie kontaktów, ale przede wszystkim pomogłaby w realizacji planów włoskiego rządu w kwestii opuszczenia strefy euro.

Propozycja miała pojawić się w trakcie spotkania Trump – Conte, kilka dni po ogłoszeniu budżetu na 2019 rok i określeniu zadłużenia na kwotę blisko 400 miliardów euro.

Zdaniem Christophera Wooda, analityka finansowego, prezydent USA chce podzielić Unię Europejską i doprowadzić do jej wewnętrznego rozbicia.

Jednocześnie przypomniano jednak, że deklaracja Donalda Trumpa nie ma realnej siły sprawczej, ponieważ na taki finansowy zabieg musieliby się zgodzić senatorowie, a na to praktycznie nie ma obecnie szans.

Zdecydowanie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wskazywanym przez ekspertów jest zwiększenie amerykańskich inwestycji we Włoszech i wpływania na projekty infrastrukturalne.

źródło: express.co.uk


UDOSTĘPNIEŃ