Każdy kierowca będzie musiał zdawać egzamin CO ROKU! Rząd szykuje zmiany…

Trwają prace nad zmianami przepisów dotyczących prawa jazdy. Jedną z propozycji ekspertów jest wprowadzenie obowiązkowego egzaminu z tzw. teorii dla każdego kierowcy.

Taki egzamin miałby się odbywać raz w roku.

Wszystko wskazuje na to, że szkoły jazdy w najbliższych miesiącach czekają rewolucyjne zmiany.

Coraz więcej słyszymy o założeniach nowego prawa, które miałoby zrewolucjonizować proces kształcenia przyszłych kierowców.

Eksperci, których zaproszono do udziału w pracach komisji, tworzącej projekt tej ustawy wskazują, że osoby, które dopiero co uzyskały prawo jazdy, są zbyt słabo przygotowani, aby uczestniczyć w ruchu drogowym.

Bez prawa jazdy, przez jakiś czas pojeździsz z ojcem

Kursanci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozszerzonym kursie prawa jazdy.

Ma on polegać na tym, że po szkoleniu, jakie znamy wszyscy, kursanci będą musieli odbyć określoną godzin jazd dodatkowych pod okiem doświadczonego kierowcy.

Ten doświadczony kierowca musiałby mieć prawo jazdy od pięciu lat oraz być opiekunem prawnym kandydata na kierowcę, więc w praktyce będzie to oznaczało dodatkowe jazdy z ojcem lub matką.

Podczas egzaminu praktycznego, instruktor, z którym do tej pory odbywaliśmy jazdy szkoleniowe, będzie mógł uczestniczyć jako bierny obserwator. Zniknie również model kształcenia teoretycznego.

Zlikwidowane mają zostać, powszechne obecnie kursy z teorii w formie online. Kursanci na powrót będą zmuszeni do uczestniczenia w klasycznych zajęciach.

Egzamin teoretyczny ma być zdawany co roku

Na temat proponowanych zmian wypowiedział się w wywiadzie dla TOK FM Dariusz Chyćko, jeden z ekspertów zasiadający w zespole doradczym przy Ministerstwie Infrastruktury.

Zapowiedział, że trwają prace nad wprowadzeniem powszechnego obowiązku zdawania egzaminu z teorii dla każdego kierowcy.

W efekcie zmian, kierowcy będą mieli obowiązek zdawać ten egzamin co roku.

Dariusz Chyćko: Według mnie, to bardzo słuszne rozwiązanie.

Egzamin z teorii nie może być zdawany tylko raz i dożywotnio.

Przepisy zbyt często się zmieniają, a kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany tych przepisów.

Od tego może zależeć ich życie.

Jakie przepisy ruchu drogowego zmieniają się tak często, aby kierowcy za nimi nie nadążali?

Moje pytanie, w związku z tym brzmi – jakie przepisy zmieniają się na tyle często, abym musiał co roku zdawać egzamin z teorii?

Nie zauważyłem, aby nagle pojawiła się możliwość wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, albo aby znak ustępu pierwszeństwa przejazdu zmienił się w obowiązkowy stop.

Nie kojarzę również, aby zmieniła się ilość znaków drogowych bądź cokolwiek innego, co by uzasadniało taki absurdalny pomysł.

Nie zmieniła się też przecież podstawowa zasada, jaka jest wpajana każdemu kursantowi od pierwszych chwil jego obecności na kursie. Mówię o zasadzie ograniczonego zaufania.

No, chyba że chcemy wprowadzić egzamin z zachowania kultury na drodze. Wtedy to zupełnie inna rozmowa.

bezprawnik.pl


43 komentarzy do “Każdy kierowca będzie musiał zdawać egzamin CO ROKU! Rząd szykuje zmiany…

 • 20 września 2018 o 12:20
  Permalink

  tym skurwysyńskim PISiorom całkiem sie jebie w dupach doprowadzają do tego by zrzec się polskiego obywatelstwa.jedna wielka PARANOJA

  Odpowiedz
  • 21 marca 2019 o 02:31
   Permalink

   nie gorączkuj się. Przecież ten tekst nie ma nic wspólnego z prawdą

   Odpowiedz
  • 18 kwietnia 2019 o 21:22
   Permalink

   iPrzypuszczam że ci „eksperci” to są, ale od czegos zupełnie innego. Mają za zadanie wsadzić PiS na minę. Miną ma być przepis który spowoduje że ludzie będą psioczyć na PiS, bo o to przeciez w całej tej nagonce chodzi. Aby jak najwięcej ludzi ujadało na PiS. Mam nadzieję że ludzie w PiS połapią się co jest grane.

   Odpowiedz
 • 20 września 2018 o 14:25
  Permalink

  totalna bzdura niepoważne by co roku zdawać egzamin .następna próba wyłudzenia pieniędzy od ludzi .niech idą się leczyć.nie ma kto się wziąć za budowę dróg tylko będą wprowadzać durne przepisy

  Odpowiedz
 • 20 września 2018 o 19:42
  Permalink

  kolejna maszynka do zarabiania pieniędzy dla PiSuara Kaczyńskiego szmaty!

  Odpowiedz
 • 21 września 2018 o 00:58
  Permalink

  Kolejne wymuszanie pieniędzy!!! Egzamin co rok to gruba przesada. Jak już to nie lepiej by było zrobić coś takiego jak mają kierowcy zawodowi co 5 lat?

  Odpowiedz
 • 21 września 2018 o 15:26
  Permalink

  Totalna bzdura z tymi egzaminami corocznymi. No chyba, że chodzi o kasę. Jestem byłym kierownikiem Ośrodka Szkolenia Kierowców i instruktorem z kilkunastoletnim stażem i uważam, że jeżeli kursant jest prawidłowo wyszkolony i potrafi stosować przepisy ruchu drogowego w praktyce, to nie widzę potrzeby corocznych egzaminów. Przecież znaki drogowe się nie zmieniają się od lat; ewentualnie dojdzie jakiś nowy znak czy przepis. No, ale to Polska właśnie i każdy kto się dorwie do wpływania na przepisy o ruchu drogowym stara się „błysnąć” i forsuje przepis swojego pomysłu nie przystający do potrzeb i rzeczywistości. Cała mądrość polega na tym, że przepisy mają być tak opracowane, aby były jak najbardziej stabilne, a nie takie że co chwila coś się zmienia bo… jak wyżej.

  Odpowiedz
 • 21 września 2018 o 19:08
  Permalink

  w końcu trzeba na czymś trzepać więcej kasy 🙂

  Odpowiedz
 • 22 września 2018 o 10:23
  Permalink

  Żeby te coroczne egzaminy były jeszcze darmowe, a nie co roku trzeba będzie wykładać 100 lub 150zł tylko dlatego, że komuś wyżej kasa się nie zgadza.

  Odpowiedz
 • 22 września 2018 o 10:25
  Permalink

  Żeby te coroczne egzaminy były jeszcze darmowe, a nie co roku trzeba będzie wykładać 100 lub 150zł tylko dlatego, że komuś wyżej kasa się nie zgadza.

  Odpowiedz
 • 24 września 2018 o 09:30
  Permalink

  Czy to jest normalne ? Może ci co wymyślają te absurdy niech co roku piszą mature pisemna skoro wgl zdali ją .nie dość że nas okradaja na akcyzach benzynowych ,na obowiązkowych składach ubezpieczeniowych które dla młodego kierowcy jest ogromna ,na kosztach poniesionych na kurs prawa jazdy to jeszcze kur** dodatkowe egzaminy co rok ,i co niby to za darmo będzie ? To jest przesada co oni robią .a wracając do nauki jazdy z ojcem lub z matką czy ci bystrzy ludzie wzięli pod uwagę takie sytuację jak to że ojciec może nie żyć lub nie utrzymuje kontaktu z rodzina a matka nie ma prawa jazdy co wtedy z kursantem . jest od razu na przegranej bo nie ma kto go uczyć. więcej rozumu mają dzieci niż ludzie w żądzie

  Odpowiedz
 • 12 października 2018 o 11:17
  Permalink

  Lobby ośrodków szkolenia kierowców działa.Kasa będzie płynęła szeroką rzeką.Nie tędy droga panowie.
  Róbcie tak dalej a będzie to wam policzone.Edukuj właściwie na początku a kierowcy z biegiem czasu stają się KIEROWCAMI.
  Miłego dnia.CREO.

  Odpowiedz
 • 12 października 2018 o 20:02
  Permalink

  Dobrze, zgodzę się z tymi i z takimi egzaminami , ale niech co roku zdają egzaminy lekarze i prawnicy, nauczyciele, spawacze i energetycy i oczywiście co rok wybory do parlamentu. W tedy jestem na tak!

  Odpowiedz
  • 8 stycznia 2019 o 13:47
   Permalink

   chcę zaznaczyć ,że spawacze muszą odnawiać swoje uprawnienia co 2 lata

   Odpowiedz
  • 18 kwietnia 2019 o 19:00
   Permalink

   Ty powinieneś zdać egzamin z języka polskiego.

   Odpowiedz
 • 13 października 2018 o 10:00
  Permalink

  Na czymś muszą się wzbogacić A kogo okradają naród się tego z każdej strony kradnij ludzie otwórzmy Eko ci oczy oni kradną żyją jak lodówkę A nas nie stać nawet na lekarza

  Odpowiedz
 • 13 października 2018 o 10:13
  Permalink

  Moje pytanie, w związku z tym brzmi – jakie przepisy zmieniają się na tyle często, abym musiał co roku zdawać egzamin z teorii?

  Nie zauważyłem, aby nagle pojawiła się możliwość wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, albo aby znak ustępu pierwszeństwa przejazdu zmienił się w obowiązkowy stop.

  Nie kojarzę również, aby zmieniła się ilość znaków drogowych bądź cokolwiek innego, co by uzasadniało taki absurdalny pomysł. Zgadzam sie z ta wypowiedzia znowu szukaja pieniedzy na 500+ 1000+ czas z tym skonczyc i pogonic nieroby do roboty umieja robic dzieci to niech wezma odwpowiedzialnosc za nie a nie tylko robic dzieci umieja i nic pozatym dac dzieciom obiady w szkolach i przedszkolu zeby nie byly glodne a rodzicom nic nie dac taki jest moj projektto tylew temacie.

  Odpowiedz
 • 13 października 2018 o 10:28
  Permalink

  Jak ja nie cierpię taki fejków. Jakiś debil pisał ten artykuł. Obalę dwie niedorzeczności od razu. Każdy kierowca będzie zdawał egzamin co roku?? Bzdura kompletna. Po pierwsze logistycznie nie do wykonania. Około 20 000 000 kierowców co roku miałoby zdawać egzamin w roku czyli około 54800 kierowców dziennie pod warunkiem że egzaminy będą się odbywały 365 dni w roku. Logistycznie jest to nie do wykonania. Bzdura. Następna bzdura każdy kierowca po egzaminie będzie musiał jeździć pod okiem opiekuna przez jakiś czas np Ojca. A co ma zrobić samotna osoba która nie ma opiekuna. Co ma zrobić osoba która nie ma ojca ani kogoś kto ma prawo jazdy i mógłby z nią jeździć. Co nie dostanie prawa jazdy??? Bzdura jeszcze raz bzdura.

  Odpowiedz
 • 14 października 2018 o 14:58
  Permalink

  Wszelkie znaki na niebie wyraźnie mówią, że obecnie egzamin co roku a po nowelizacji co pół roku oczywiści za „przymusową zapłatę”. Niech sobie narzucają te egzaminy co miesiąc ale na koszt firm prowadzących kursy na prawa jazdy a najlepiej na koszt państwa – najbardziej pożądane to na koszt Burmistrzów, Wójtów i Wojewodów.

  Odpowiedz
 • 25 października 2018 o 12:13
  Permalink

  Ja również jestem za tym aby egzamin był co roku. Dotyczyć to ma również osób starszych gdyż badania lekarskie szczególnie wzrok ma być „bez zastrzeżeń”.W wieku powyżej 75 lat winno się odbierać prawo jazdy ze względu na „szkody dla społeczeństwa”. Osoba w takim wieku już nie ma tego „refleksu” i jeżdzi jak na „oślej łączce” zarówno kobiety jak i panowie.

  Odpowiedz
 • 25 października 2018 o 23:41
  Permalink

  Pan Chycko niech sie walnie w Łeb znowu chcą kasę komuś nabić

  Odpowiedz
 • 26 października 2018 o 13:54
  Permalink

  I co roku zarobek dla egzaminatorów.Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę .Brawo

  Odpowiedz
 • 28 października 2018 o 14:49
  Permalink

  Powinni to wprowadzić dla nowych użytkowników anie wszystkich to nie sprawiedliwe jest znaki i przepisy w jeździe każdy na bieżąco się uczy co i jak a nie teraz trzeba będzie zdawać jakieś egzaminy i może jeszcze zapłacić trzeba będzie ze swojej kieszenie jebane złodzieje i bandyci

  Odpowiedz
 • 28 października 2018 o 16:03
  Permalink

  Nie zmieniajcie przepisów co rok to nie będzie trzeba robić coś takiego to jest żałosne co wyrabiacie. Mojim zdaniem powinno się ułatwić zdanie bo zatym idzie to zwiększy się kupno i sprzedaż aut.

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2018 o 21:44
  Permalink

  Bzdura ze zdawaniem egzaminów teoretycznych co rok jest to niemożliwe ośrodki egzaminacyjne nie są w stanie przeegzaminować ponad 20 milionów kierowców rocznie nawet jeżeli było by to co 5 lat. Kto uchwali takie prawo przegra każe wybory.

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2018 o 16:12
  Permalink

  Powod jeden, trzeba jakos zebrac wiecej pieniedzy do budzetu.

  To jest nic innrgo jak legalny characz Panstwa, nie ma nic wspolnego z bezpieczenstwem itd.
  Kolejny powod? Zniewolenie spoloeczenstwa, jaka wolnoc? Z kazdej strony nas ograniczaja, mam nadzieje ze ludzie sie obudza i obala ten rzad i kazdy kolejny i zaczniemy wreszcie opuszczczac pieprzo…a UE i stwozymy Panstwo Wielkie , suwerenne.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2018 o 20:50
  Permalink

  Nie zdam teorii. Nie pojade do pracy. Nie zarobie na zycie. Kto mi da? CWANIACZKI Z RZADU KTORYCH WOZA PRYWATNI KIEROWCY? ABSURD. Ile jeszcze glupot wymyslicie aby utrudnic ludziom zycie.

  Odpowiedz
 • 28 listopada 2018 o 13:16
  Permalink

  a co z obcokrajowcami którzy jeżdżą po naszych drogach może dojdzie do tego że nie tylko trzeba będzie uciekać za chlebem za granicę ale też przed przepisami które są absurdalne

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 20:46
  Permalink

  Więcej wolności dla obywateli,w wolnym demokratycznym USA niema problemów z uzyskaniem prawa jazdy a wy wszyscy mędrcy,pasożyty znajćcie sobie normalną robotę nie traktujcie polaków jak idiotów bo debili nie brakuje wśród kierowców i wśród was speców od ruchu drogowego.

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2018 o 10:53
  Permalink

  W sumie to wspaniały pomysł, a ponieważ człowiek zapomina w 80% tego co przeczytał po roku czasu, to proponuję coroczny egzamin z religii, matury, dyplomu (nie wspomnę już o edukacji podstawowej bo mojego murzynka Bambo tam już nie uczą) ba, powinno się to nawet tyczyć wszystkich przebytych kursów i egzaminów. Nie pamiętamy już też w szczegółach, jak wyglądał „nasz pierwszy raz” – a warto byłoby sobie przypomnieć. Dlatego w celu realizacji założeń budżetowych i dalszego rozdawnictwa proponuje się wnieść opłatę w wysokość 100zł za każdy powtórny egzamin czy kolejny „pierwszy raz”, ciemną masą lepiej jest sterować.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2018 o 19:15
  Permalink

  Od prawie trzydziestu lat posiadam prawojazdy kategori B ,a w ubiegłym roku postanowiłem zrobić sobie kategorię C i C+E zdałem prawie wszystkie egzaminy został mi tylko egzamin praktyczny z kategori C+E który jest bardzo ciężko zaliczyć. Chcę Państwu uzmysłowić że egzaminy w WORD.nie mają nic wspólnego z polepszeniem bezpieczeństwa jazdy na drogach tylko z wyciągnięciem jak największej ilości pieniędzy z kursantów i każdy następny egzamin jest wprowadzony po to by okradać ludzi z ich pieniędzy. Żaden Świeżo upieczony kursant dzięki egzaminowi nie będzie stu procentowym kierowcą,jedyne co wyniesie z tego egzaminu to stres niepotrzebne emocje i wydane pieniądze. Moim zdaniem za egzamin praktyczny powinna być jedna opłata a poprawki za darmo i to by było uczciwe względem kursantów,A to co jest teraz to jest złodziejstwo w Białymstoku dzień robi się z ludzi idiotów.

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2019 o 23:16
  Permalink

  Tomek ten egzamin co rok to za mało co miesiąc haa

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 14:23
  Permalink

  Dla czego w innych krajach nie wymyśla się takich głupot …Jak to w tym nieszczęsnym kraju …
  Czyżby naród polski był aż tak ograniczony że trzeba go gimnastykować egzaminami … i to co roku ….
  A dla czego by nie co kwartał ??? …. a ktoś tu napisał co miesiąc … paranoja ……….!!!
  Ludzie nie dajcie się zwariować … ani zmanipulować ….
  W Polsce co rusz …ustawa zmienia ustawę …a ta znowu zmienia kolejną ….
  Prawnicy już nie nadążają to pojmować ….a co dopiero „zwykły” … Człowiek …
  Wiecie do czego dojdzie …otóż ludzie zaczną opuszczać ( ci którzy jeszcze nie opuścili ) ten nieszczęsny kraj …rejestrować auta za granicą …i za granicą uzyskiwać prawo jazdy …być może z biletem w jedną stronę …

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2019 o 11:08
  Permalink

  Za takie artykuły strona powinna zostać ukarana.
  Napiszcie .że od nowego roku każdy wsiadający za
  kierownicę będzie musiał stanąć na rękach.
  Sposób na zdobywanie czytelników?

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 11:24
  Permalink

  No… dajcie się dalej „wciągać” totalnym oszołomom…

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2019 o 08:57
  Permalink

  TO NIECH RZĄD OD SIEBIE ZACZNIE I SOBIE EGZAMINY ROBI !!!tam nikt jezdzic nie potrafi i zamiast taxówkami jezdzą drogimi samochodami i je rozbijają !!! wara od normalnych ludzi !!!

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2019 o 09:00
  Permalink

  PROWADZENIE FIRMY W CZECHACH ,PRAWO JAZDY Z UKRAINY ,ZARÓWKI Z BIAŁORUSI ,JEDZENIE Z NIEMIEC ,….a dlaczego my Polacy nie mozemy miec nic swojego ??co nam jeszczegojom zabierzecie ?

  Odpowiedz
 • 21 marca 2019 o 02:30
  Permalink

  A widzicie jaką datę ma ten tekst (2017 rok) i do tego niepodpisany. Zwykła „kaczka dziennikarska” by zaszkodzić PiSowi..załosne, przecież to bzdura..

  Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2019 o 12:33
  Permalink

  A moim zdaniem znowu jakieś lobby daje o sobie znać

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ