Andrzej Duda powiedział to do prezydenta Niemiec przy wszystkich! Dziennikarze zamarli. Nasz prezydent zaskoczył wszystkich

Andrzej Duda to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny politycznej ostatnich lat. Prezydent częściej od swoich poprzedników potrafi w zdecydowany sposób sprzeciwić się partii, z której się wywodzi, a która aktualnie znajduje się u władzy w naszym kraju.

W ostatnich miesiącach Andrzej Duda w bardzo stanowczych słowach począł się wypowiadać na tematy związane z relacjami między Polską a Unią Europejską. Dał tego stanowczy wyraz podczas rozmowy przeprowadzanej z prezentem Niemiec.

– Wspólnota jest potrzebna tutaj, w Polsce, dla nas, własna, skupiająca się na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi; kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmować sprawami europejskimi. A na razie, niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze – powiedział podczas przemówienia w Leżajsku.

Kolejne pytanie skierowane do przedstawiciela Niemiec wzbudziła liczne kontrowersje w mediach i opinii publicznej. Nie brakowało odważnych stwierdzeń, że prezydent przestał być zwolennikiem dalszej obecności Polski w strukturach UE.

– Jeśli w UE jest tak dobrze, jak Pan mówi, to dlaczego Brytyjczycy zdecydowali się na Brexit? – zdecydował się zapytać PAD.

Na chwilę obecną ciężko powiedzieć, aby Polska mogła opuścić szeregi Unii Europejskiej. Mimo narastającego od 3 kat konfliktu rząd PiS wciąż utrzymuje swoje stanowisko, że Polska wciąż chce być częścią wspólnoty.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >