Dr Zięba ma kłopoty. Zajmie się nim prokuratura

Doktor Jerzy Zięba budzi coraz większe kontrowersje. Często opowiada o niekonwencjonalnych metodach leczenia różnych chorób. Staje w opozycji wobec lekarzy i koncernów farmaceutycznych.

Zwykle Zięba jest opanowany i w sposób merytoryczny przekazuje swoje racje. Natomiast tym razem nie zdołał powściągnąć nerwów. Znany doktor po prosu eksplodował.

„Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby” – taki komentarz po śmierci 14-miesięcznej dziewczynki w poznańskiej klinice zamieścił na Facebooku Jerzy Zięba, propagator naturoterapii. Za tragedię obwinił lekarzy – według niego dziecko zmarło z powodu sepsy, nie podano mu właściwego leku.

Lekarze tłumaczą natomiast, że dziecko – zarażone pneumokokami – nie było szczepione. Wielkopolska Izba Lekarska ws. wpisu Zięby złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Kontrowersyjny post Jerzego Zięby zniknął z jego profilu, ale został skopiowany przez jego przeciwników.

– Nie możemy dopuszczać, żeby takie wulgarne treści i groźby karalne krążyły po internecie – mówi Onetowi Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Zawiadomienie do poznańskiej prokuratury złożono 2 listopada. Wpis, w którym Jerzy Zięba oskarża i obraża lekarzy z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w Poznaniu, pojawił się na jego oficjalnej stronie na Facebooku.


UDOSTĘPNIEŃ