Dr Zięba ma kłopoty. Zajmie się nim prokuratura

Doktor Jerzy Zięba budzi coraz większe kontrowersje. Często opowiada o niekonwencjonalnych metodach leczenia różnych chorób. Staje w opozycji wobec lekarzy i koncernów farmaceutycznych.

Zwykle Zięba jest opanowany i w sposób merytoryczny przekazuje swoje racje. Natomiast tym razem nie zdołał powściągnąć nerwów. Znany doktor po prosu eksplodował.

“Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby” – taki komentarz po śmierci 14-miesięcznej dziewczynki w poznańskiej klinice zamieścił na Facebooku Jerzy Zięba, propagator naturoterapii. Za tragedię obwinił lekarzy – według niego dziecko zmarło z powodu sepsy, nie podano mu właściwego leku.

Lekarze tłumaczą natomiast, że dziecko – zarażone pneumokokami – nie było szczepione. Wielkopolska Izba Lekarska ws. wpisu Zięby złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Kontrowersyjny post Jerzego Zięby zniknął z jego profilu, ale został skopiowany przez jego przeciwników.

– Nie możemy dopuszczać, żeby takie wulgarne treści i groźby karalne krążyły po internecie – mówi Onetowi Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Zawiadomienie do poznańskiej prokuratury złożono 2 listopada. Wpis, w którym Jerzy Zięba oskarża i obraża lekarzy z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w Poznaniu, pojawił się na jego oficjalnej stronie na Facebooku.

loading...


3 komentarzy do “Dr Zięba ma kłopoty. Zajmie się nim prokuratura

 • 8 listopada 2018 at 01:09
  Permalink

  Nie no to już ręce opadają. Zabili dziecko bezczynnością (tj. zgodnie z procedurą) i jeszcze mają czelność podawać jedynego obrońcę życia do sądu !?! Bezczelność koncernów farmaceutycznych nie ma granic – co za BYDLAKI !!!

  Reply
 • 8 listopada 2018 at 08:21
  Permalink

  Doktor?! No bez jaj 🙂

  Reply
 • 8 listopada 2018 at 21:21
  Permalink

  Klopoty ma kto inny, nie zięba.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >