Prawica znienawidzi Dude. Wszystko z powodu jego decyzji ws. Marszu Niepodległości

Decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz podzieliła miliony Polaków. Organizacja Marszu Niepodległości  z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości została niestety zagrożona.

Dodatkowo do całego zamieszania włączył się prezydent oraz rząd, którzy zdaniem środowisk narodowych chcą wykorzystać całą sytuację.

Andrzej Duda we wczorajszej wypowiedzi udzielonej dla telewizji Trwam podkreślił, że chciałby aby marsz niepodległości został uzupełniony jego marszem. Na tego typu rozwiązanie zgody nie chcą dać środowiska narodowe.

– Ja miałem taką koncepcję, że marsz powinien się stworzyć w sposób gwiaździsty, że prezydent zgłasza swój marsz, pan premier swój marsz z kancelarii premiera, panowie marszałkowie Sejmu i Senatu zgłaszają swój marsz. Idziemy razem, spotykamy się na Rondzie de Gaulle’a, w taki gwiaździsty sposób spotykamy się z marszem organizowanym przez stowarzyszenie Marszu Niepodległości […] Absolutnie nie braliśmy pod uwagę z panem premierem takiej sytuacji (uchylenia wydanego przez HGW zakazu – red.) i powiedzieliśmy: trudno, w takim razie bierzemy to ryzyko na siebie, tą odpowiedzialność bierzemy na siebie, czyli na władze państwowe – powiedział Andrzej Duda.

 


UDOSTĘPNIEŃ