Ukrainiec obrażał Polaków w miejskim autobusie. Nasi rodacy nie pozostali mu dłużni [wideo]

Relację między Polską a Ukrainą są dość specyficzne.  Z jednej strony polski rząd od samego początku przejęcia władzy stara się wspierać Ukrainą w jej trudnej sytuacji geopolitycznej.  Z drugiej zaś polskie społeczeństwo coraz bardziej sceptycznie podchodzi do kwestii wręcz masowych przyjazdów do naszego kraju sąsiadów ze wschodu.

Nie od dziś mówi się,  że w Polsce może aktualnie przebywać około 3 milionów Ukraińców z czego około 2 pracuję w pełni legalnie.  Ukraińcy zdaniem rządu zajmują miejsca pracy,  które nie chcą wykonywać Polacy.

Wiele osób zwraca jednak uwagę na fakt,  iż nasz rynek pracy przez napływ taniej siły roboczej z Ukrainy stał się mało konkurencyjny.  Coraz częściej możemy się spotykać z sytuacjami,  gdzie dochodzi do tego,  że polski pracodawca woli wybrać pracownika z Ukrainy ze względu na jego mniejsze wymagania finansowe.

Należy również dodać,  że coraz częściej możemy być świadkami konfliktów zachodzących między Ukraińcami,  a Polakami.  Powody różne,  lecz dzisiejszy może być dla wielu szokiem.

Poniższe nagranie pochodzi z miejskiego autobusu.  Doszło tam do awantury między Polakami a Ukraińcem,  który wprost obrażał naszych rodaków.  Stwierdził on wprost,  że nasz naród nienawidzą na całym świecie,  a w szczególności tam gdzie przebywamy w większych ilościach.  Pasażerowie nie nie byli mu dłużni na tego typu zarzuty.


UDOSTĘPNIEŃ