Ukraiński parlament wysyła roszczenia terytorialne. Chcę od Polski tych ziem [foto]

Ukraina przeżywa teraz głęboki kryzys z powodu agresji Rosji, która chce względem byłej republiki radzieckiej zrealizować swój bliżej nieznany plan.

Ukraina w tej kryzysowej sytuacji wzywa na pomoc cały świat,  a w tym między innymi również Polskę.  Wielu obserwatorów relacji na linii Kijów – Warszawa zauważa hipokryzje ze strony naszych wschodnich sąsiadów.  Jeszcze tak niedawno parlamentarzyści z ukraińskiej partii Swoboda otwarcie wystosowali roszczenia w kierunku władz naszego kraju. Miała to być ich odpowiedź na polską ustawę,  która wprost potępiała zbrodnie OUN – UPA.

 

Odpowiedź strony Ukrainy jest pewnego rodzaju nieporozumieniem.  Zdaniem liderów jednej z największej partii ukraińskich,  dzisiejsze wschodnie ziemię polski przy granicy ukraińskiej,  to tak naprawdę okupowane ziemię zachodniej Ukrainy.

Znany kijowski adwokat, Ołeksij Kurinnyj,sympatyzujący z otwarcie banderowską partią Swoboda, oświadczył niedawno, że rozpoczynają się prace nad specjalną ustawą, która wyliczy wszystkie roszczenia terytorialne względem Polski.

Z zapowiedzi wynika, że władze w Kijowie będą zobligowane do wystąpienia o zwrot terytorium określanego przez nich jako „Księstwo Halico-Wołyńskie” albo „Zakierzoński Kraj”.

W jego skład miałyby wchodzić okolice Chełma, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, aż do Białej Podlaskiej. Ukraińscy politycy określają ten obszar „ukraińskimi ziemiami etnicznymi”.

W tym kontekście zaplanowano też przygotowanie projektu ustawy stwierdzającej, że wysiedlenia Ukraińców z Chełmszczyzny było przestępstwem Polski przeciwko ludzkości.

 

To jawne nieporozumienie, że w ukraińskich głowach powstała alternatywna rzeczywistość, w której bestialskie mordowanie tysięcy Polaków, w tym kobiet i dzieci, urasta do rangi walki narodowo-wyzwoleńczej Ukrainy, a powojenne przesiedlenia spowodowane przebiegiem linii Curzona określają jako coś zbrodniczego.


15 komentarzy do “Ukraiński parlament wysyła roszczenia terytorialne. Chcę od Polski tych ziem [foto]

 • Pingback: Demonstrowanie obrazu pn.”Ukraina ce Europa” | KUCANIE WSPIERA WSTAWANIE Z KOLAN

 • 24 stycznia 2019 o 12:32
  Permalink

  Chyba im się coś pomyliło. Raczej my możemy chcieć swoich ziem

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 15:25
  Permalink

  Następny błąd naszych polityków, Polska nie powinna w żadnym popierać Ukrainy, powinna zachować neutralność, a jeśli już to delikatnie popierać Rosję, to by nieco ostudziło agresję Ukrainy. To Ukraina jest krajem wszczynającym burdy międzynarodowe

  Odpowiedz
  • 26 stycznia 2019 o 14:03
   Permalink

   Nie ma naszych polityków, to pachołki usraelitów

   Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 16:36
  Permalink

  Ołeksij ty pało,?oblicz lepiej jak szybko musisz spierdalac żeby po ryju „ruskim” (bo to takie same wszystkie) nie wyłapać pod granicą. Gdzie się brudasy biedne pchacie. Zaraz was wywieziemy z Polski i będzie płacz

  Odpowiedz
 • 26 stycznia 2019 o 13:28
  Permalink

  Za nim Powstała Ukraina to Polska już była i miała swoje granice A tak na prawdę Ukraina powstała 1990 po rozpadzie związku radzieckiego i dostała tereny po ZSRR więc nie wiem o co płaczą aż tyle

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2019 o 15:35
  Permalink

  Oni od nas żądają ziem?? Powinniśmy tam zbrojnie wjechać jak Ruscy i odebrać nasz polski Lwow

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2019 o 22:03
  Permalink

  Jasne Ruscy będą ich spychac na żachod a oni sie bedą wpychac do nas. Juz ich tu mamy całkiem sporą diaspore.

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2019 o 22:14
  Permalink

  To jakiś SKANDAL POLITYCZNY ! Ukraina zwariowała ! Nie dość ,że ma problemy z Rosją , to wszczyna jeszcze awanturę z Polską ! POLSKO OPAMIĘTAJ SIĘ I POMYŚL, CZY UKRAINIE WARTO POMAGAĆ ????

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 08:30
  Permalink

  Huje jebane !!! O to co mają nie potrafią walczyć a darmo by coś wzięli… Zapraszamy, prubójcie, po paskudnych ryjach i wypie…ć za Dniepr !

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 09:17
  Permalink

  Jak im Rusek zamknął Gaz to Polska leciala im z pomoca i odkręcała kurki z gazem zeby nie pomarzli , A może chcą jeszcze Wołyń ???? Gnać to z Polski !

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2019 o 23:47
  Permalink

  No to musimy przygotować siekiery, motyki widły, maczety, noże, topory, piły, granatniki i z tym oczekiwać ich przy przemyskiej bramie!!! Te zbydlęcone stepowe hordy muszą dostać to czym prowokują!!! Rosjanie ich ubili w kotłach Debalcewa i Iłowajska… a my będziemy musieli w takim razie zagnać ich do następnych kotłów i tą swołocz tam zajebać!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ