Lubnauer pisze o „ZBRODNIACH” Polaków w żydowskiej gazecie: „Żydzi ginęli jako…” [FOTO]

Katarzyna Labnauer nie cieszy się w ostatnim czasie zbyt wysoką popularnością w polskim społeczeństwie.  Jej partią przejęta w spadku po Ryszardzie Petru jest na skraju całkowitego upadku.  W partii brakuje pieniędzy,  struktury lokalnie ulegają rozpadowi,  a z składu posłów Nowoczesnej co chwilę któregoś ubywa na stałe. 

Liderka Nowoczesnej postanowiła udzielić niedawno wywiadu dla izraelskiej gazety „Times of Israel”,  gdzie wprost mówiła o „zbrodniach Polaków na Żydach”.

 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości niemiłosiernie niszczy owoce starań całych pokoleń o to, by współegzystować z innymi narodami, bazując na zasadach otwartości, prawdy historycznej i politycznej współpracy

– napisała Lubnauer.

Dzisiejsza sytuacja w Polsce niepokoi wielu Polaków, a także tych, którzy dobrze nam życzą. Podobnie, dezaprobata wielu polskich przyjaciół na świecie – polityków, intelektualistów, historyków, dziennikarzy, pisarzy i artystów, w tym tych, którzy wspierali obserwację naszego postępu i zmian od narodzin ruchu Solidarności w 1980 roku aż do sukces gospodarczy ostatnich kilku dekad – ta dezaprobata jest źródłem smutku.

-Stwierdziła poseł.

Musimy stawić czoła prawdzie i odrzucić strach o naszą historię. Musimy mieć gotowość do zrozumienia i przebaczenia, albowiem tylko prawdziwie wielkie narody są zdolne do przebaczenia i mogą otrzymać przebaczenie

– kontynuowała.

– Moi drodzy rodacy, Polacy, musimy zrozumieć, że ci, którzy odrzucają przeszłość i nie dbają o naszą wspólną przyszłość, prowadzą nas w kierunku moralnego samozatracenia.

-stwierdziła Labnauer.

Drodzy obywatele Izraela i Żydzi na całym świecie, których korzenie sięgają do Polski, Polacy i Żydzi dzielą wiele wieków wspaniałej historii. Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Muzeum Polin w Warszawie lub Yad Vashem w Jerozolimie, wie o tym. Przez wiele stuleci Żydzi znajdowali pokój na polskiej ziemi. Później, podczas hitlerowskiej burzy, doświadczyli tu także bólu i śmierci, ginąc w hitlerowskich obozach koncentracyjnych lub jako ofiary Polaków, którzy ujawnili ich kryjówki hitlerowcom w zamian za pieniądze (znani jako „szmalcownicy” od słowa „szmal”, slangowo o pieniądzach). My, Polacy, uhonorowaliśmy wszystkie ofiary nazistowskich Niemiec i zbrodni popełnionych przez Polaków, mówimy „nigdy więcej”.

– majaczyła dalej.

Apeluję do wszystkich przyjaciół Polski na całym świecie: nie opuszczajcie nas w tym trudnym czasie. Jest to czas, kiedy honorowi i empatyczni Polacy – większość naszego społeczeństwa – protestują i opierają się manipulacji historią; którzy są przerażeni wszelką nienawiścią, antysemityzmem

– zaapelowała szefowa Nowoczesnej.


UDOSTĘPNIEŃ