PILNE! Rosyjskie czołgi są już przy granicy. Trwa wielka mobilizacja [wideo]

Na Ukrainie trwa wielka mobilizacja.  Wszystko jest spowodowane rosyjskim przejęciem kutrów ukraińskiej marynarki wojennej przez rosyjskie wojsko i służby specjalne.  

Aktualnie na Ukrainie wysyłane są wezwania dla rezerwistów.  Władze Ukrainy nie chcą ryzykować i postanowiły poddać szkoleniu dodatkowe jednostki.  Cały proces ma trwać od 10-20 dni.  Władze podkreślają,  że żołnierze wrócą do swoich domów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Ukraińska amia poinformowała, że głównym celem mobilizacji rezerw jest uzupełnienie bojowych brygad oraz jednostek obrony terytorialnej.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na tą decyzję jest fakt,  iż przy granicy Ukrainy z Rosją trwa również wielka mobilizacja sił Armii Rosyjskiej, co podkreślił prezydent Petro Poroszenko podczas swojego przemówienia w Kijowie.

Rosja zgromadziła ponad 80 tys. żołnierzy, 1400 jednostek artylerii, 900 czołgów i 2300 pojazdów opancerzonych, a także 500 samolotów i 300 śmigłowców przy granicy z Ukrainą.

– Podkreślił prezydent Ukrainy.

Przypomnijmy,  że powodem eskalacji konfliktu były wydarzenia mające miejsce w Cieśnienie Kerczeńskiej na Morzu Azowskim.  Zdaniem strony Rosyjskiej – kutry należące do marynarki wojennej Ukrainy wkroczyły na jej wody terytorialne.  Mimo ostrzeżeń miały ich nie opuścić w wyznaczonym czasie.  Wówczas rosyjska armia otworzyła ogień i przystąpiła do przejęcia kutrów.


UDOSTĘPNIEŃ