Andrzej Duda nie wytrzymał! Ta wypowiedzią doprowadził niemieckie media do szału [WIDEO]

Andrzej Duda coraz bardziej stara się wzmacniać swoją pozycję polityczną zarówno w Polsce jak i również w sferze międzynarodowej. Andrzej Duda podkreślił ten fakt podczas niedawnej konferencji prasowej z udziałem prezydenta Republiki Federalnej Niemiec.

Na pytanie niemieckiego dziennikarza, dlaczego Program Trzeci PR nie poinformował o postanowieniu TSUE, prezydent A. Duda odpowiedział:

“Nie jest powiedziane, że media muszą informować o wszystkim”.

– W Polsce jest tak, że gdyby jakaś kobieta została zgwałcona, to media by o tym poinformowały natychmiast, wskazując szczegóły, które tylko byłyby do zdobycia, więc media w Polsce są wolne

– dodał.

Niemiecki dziennikarz zapytał Andrzeja Dudę podczas Forum Polsko-Niemieckiego o to, dlaczego w miniony weekend Program Trzeci Polskiego Radia nie podał informacji o decyzji TSUE ws. Sądu Najwyższego.

O wielu rzeczach można nie usłyszeć w Polsce i w innych krajach, np. o różnych kryzysach wewnątrzpolitycznych można nie usłyszeć w mediach, chociaż trwają one od dawna. Nie jest powiedziane, że media muszą informować o wszystkim

– podkreślił prezydent Duda.

Mnie jest trudno się do tego odnieść, bo nie słuchałem wtedy radia. A po drugie, proszę wybaczyć, ja nie wpływam na media w Polsce.

– dodał prezydent.


UDOSTĘPNIEŃ