Awantura w Sejmie! Morawiecki ośmieszył i upokorzył Schetynę jednym gestem [WIDEO]

Wczoraj w sejmie pod dyskusje i głosowanie została przełożona kwestia dotycząca konstruktywnego wotum nkeyfnk dla rządu PiS i premiera Mateusza Morawieckiego. Nie brakowało sytuacji, które w szczególny sposób mogły przykuć uwagę internautów. Szczególnie ciekawa była konfrontacja na linii Mateusz Morawiecki – Grzegorz Schetyna.

„Po drugie każdy, kto pracuje i zarabia mniej niż dwukrotność płacy minimalnej, otrzyma dodatkowe wsparcie, w przypadku osób zarabiających minimalne wynagrodzenie ta pomoc wyniesie 500 złotych miesięcznie, do kieszeni ciężko pracujących obywateli trafi blisko 300 miliardów złotych, o 1/3 więcej, niż z programu 500 plus” – mówił Schetyna.

Wszyscy dobrze pamiętamy  identyczne  deklaracje premiera Tuska – miał obniżać podatki i likwidować daniny publiczne. I skończyło się jak zwykle – podwyżkami i nowymi daninami.

Dalsza przemowa Schetyny wyraźnie rozbawiła premiera i ministra Glińskiego.

– Eksperci zaangażowani przez Platformę Obywatelską i – zapewniam tu wszystkich – wprowadzimy, kiedy Polacy odbiorą wam władzę… – mówił Grzegorz Schetyna, a Morawiecki i Gliński aż musieli zasłaniać twarze, żeby nie pokazać jak bardzo im wesoło.


UDOSTĘPNIEŃ