Zarzuty prokuratorskie dla dziennikarzy TVN w drodze. To może być ich koniec!

Stacja TVN nie cieszy się zbyt dobrą opinią w polskim społeczeństwie. Powodem tej tendencji są liczne manipulacje stacji oraz przede wszystkim opowiedzenie się po jednej ze stron konfliktu politycznego w naszym kraju. Stacja od kilku miesięcy ma jeszcze jeden dosyć poważny problem dotyczący jej reportażu z 2017 roku z urodzin Adolfa Hitlera.

Katowicki prokurator, który nadzoruje sprawę postanowił, że w akcie oskarżenia przeciwko organizatorom rocznicy urodzin Adolfa Hitlera znajdzie się informacja o wątpliwościach wobec dziennikarzy TVN, z pytaniem, czy ich zachowanie nie wypełniało znamion przestępstwa propagowania neonazizmu – informuje „Rzeczpospolita”. Chodzi o kulisy powstania głośnego materiału, który stacja wyemitowała na początku tego roku w programie „Superwizjer”.

Prokurator swoje stanowisko opiera o zeznania uczestników owych urodzin, którzy uważają, że działanie dziennikarzy TVN było w sensie stricto zwykłą prowokacją.

– Prokurator sprawujący zwierzchni nadzór służbowy nad tym śledztwem zapoznał się z decyzją kończącą to postępowanie, a w piśmie instruktażowym skierowanym do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zalecił m.in. rozważenie zawarcia w uzasadnieniu aktu oskarżenia informacji o wyłączeniu ze śledztwa do odrębnego postępowania materiałów dotyczących zachowania dziennikarzy w związku z ich uczestnictwem w zdarzeniu z 13 maja 2017 roku, w Wodzisławiu Śląskim, podczas którego doszło do publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa, tj. o czyn z art. 256 § 1 k.k. – mówi gazecie rzecznik katowickiej prokuratury, Waldemar Łubniewski.

Dziennikarzom TVN wkrótce mogą zostać postawione zarzuty.


11 komentarzy do “Zarzuty prokuratorskie dla dziennikarzy TVN w drodze. To może być ich koniec!

 • Pingback: Zarzuty prokuratorskie dla dziennikarzy TVN w drodze. To może być ich koniec! - wLocie.pl

 • Pingback: Zarzuty dla dziennikarzy TVN | KUCANIE WSPIERA WSTAWANIE Z KOLAN

 • 1 stycznia 2019 o 10:37
  Permalink

  Lubię ostrą grę, ale fair. Czekam na werdykt.

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2019 o 14:01
  Permalink

  Ością w gardle pisiorów jest popularność stacji TVN i największa jej oglądalność. Swoim zwyczają nie ograniczają się w oszukańczej propagandzie. „Kurwizja” odbierana jest przez wielu, w tym mnie, podobnie jak propagandowe szczekaczki uliczne z czasów okupacyjnych. Mam jednak nadzieję, że to już ostatni rok kłamliwej telewizji publicznej.

  Odpowiedz
  • 1 stycznia 2019 o 16:48
   Permalink

   Tak, prawda. Po wyborach jesiennych trzeba będzie wykonać dużo pracy by naprawić to co oni rozwalili.
   Cyt.: „Stacja TVN nie cieszy się zbyt dobrą opinią w polskim społeczeństwie” – tak wyglądają wyniki oglądalności:
   TVN – 10,15%
   Polsat – 9,96%
   TVP1 – 9,20%
   TVP2 – 8,74%
   TVN24 – 4,46%
   Po pierwsze – skoro jest najchętniej oglądana to znaczy, że cieszy się dobrą opinią; a po drugie – wyznawcy pis to nie społeczeństwo polskie. Autor(-ka) mógłby nie wypowiadać się w imieniu wszystkich bo do tego nie ma prawa.

   Odpowiedz
   • 4 stycznia 2019 o 12:44
    Permalink

    Własnie sam potwierdziles popularnosc tvn… Ogladaja na tvn seriale i inne opery mydlane , jako info czyli tvn24 to 4% … To mowi samo za siebie ,ze Polacy info z tvniemiecka nie połykaja

    Odpowiedz
 • 1 stycznia 2019 o 18:00
  Permalink

  To ze jestescie zwolennikami sekty pisowskiej nie upowaznia was Do pisania klamstw.

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2019 o 18:09
  Permalink

  Tak samo jak TVPis i polszit… Wszystkie stacje, to jedne wielkie gówno propagandowe, a że społeczeństwo zidiocialo, to nadają programy dla debili i idiotów z debilami i idiotami jak gwiazdami

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2019 o 22:47
  Permalink

  Pisowska władza dwoi się i troi, aby zniszczyć a najlepiej na stałe wyeliminować TVN szczególnie 24, ponieważ w całości obnaża jej hipokryzję. TVN 24 w programie ‚Superwizjer” pokazała w całości faszystowskich bohaterów, którzy obchodzą urodziny Hitlera. Jakby nie TVN, to nikomu przez myśl by nawet nie przeszło, że tacy bandyci żyją w Polsce. To ujawnianie prawdy, najbardziej boli PiS. Bardzo się cieszę, że TVN jest telewizją amerykańską i bardzo trudno będzie ją zniszczyć.

  Odpowiedz
 • 2 stycznia 2019 o 11:44
  Permalink

  No, to Hansa Klossa i Stirlitza też do prokuratora! Oni ZNAKOMICIE wypełniają znamiona popełnienia IDENTYCZNEGO „przestępstwa”!

  Odpowiedz
 • 2 stycznia 2019 o 14:24
  Permalink

  Mam pytanie: kiedy wreszcie prokuratura, zamiast przejmować rolę dawnej, pogrzebanej już cenzury, zajmie się jawnym deptaniem naszego prawa do rzetelnej informacji przez TVP – publicznego nadawcę który serwuje nam w tzw. „programach informacyjnych” odrażającą dezinformację odpowiadającą czytelnie potrzebom propagandowym opcji dziś rządzącej? Jestem emerytowanym dziennikarzem i nauczycielem akademickim przyszłych dziennikarzy. Z zaskoczeniem i obrzydzeniem przyjąłem informację o postępku prokuratora sprawującego zwierzchni nadzór służbowy nad przedmiotowym śledztwem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ