Skandaliczne słowa Ukrainki dostającej pomoc od Polski: „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi…”

„Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi” – ten skandaliczny wpis zamieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym młoda Ukrainka, wolontariuszka ochotniczego batalionu Azow.


O wpisie Zoriany Konowalec informował na swoim profilu na Facebooku Tomasz Maciejczuk, który jako wolontariusz jednej z polskich fundacji zajmował się udzielaniem pomocy Ukraińcom. Teraz jest przerażony postawą na Ukrainie, która się niebezpiecznie szerzy.

Polak informuje, że po raz pierwszy spotkał młodą Ukrainką podczas rewolucji, której celem było obalenie ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza.

“Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne poglądy i utożsamiała się z dziedzictwem OUN-UPA. Dzisiaj Zoriana poszła jeszcze dalej – została wolontariuszką kontrowersyjnego pułku Azow. Prawdopodobnie jest także członkinią nazistowskiej organizacji Misanthropic Division, na co wskazują zdjęcia z jej profilu” – pisze o Zorianie korespondent wojenny.

“Skąd u tej młodej dziewczyny tyle nienawiści do Polski i Polaków? Najwidoczniej nauczyła się tego w organizacjach, w których działa. Jak długo polskie i ukraińskie władze będą przymykały oczy na nazistów z pułku Azow i Misanthropic Division? Dlaczego istnieje przyzwolenie na istnienie tych organizacji?” – pyta Maciejczuk w swoim wpisie na wykop.pl poświęconym Ukraince.

Jako przyczynę tej tendencji wskazuję między innymi postawę naszych polityków, którzy czasem wolą być ślepi na ukraiński radykalizm.

“A przecież pułk Azow liczy niemal tysiąc uzbrojonych i przeszkolonych ochotników, a także tysiące wolontariuszy i fanów z tak zwanego “cywilnego korpusu”. Na Majdanie zaczynali od kilku osób, dziś są ich tysiące, ilu ich będzie za rok?” – pyta na koniec Maciejczuk.


6 komentarzy do “Skandaliczne słowa Ukrainki dostającej pomoc od Polski: „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi…”

 • 2 stycznia 2019 o 09:32
  Permalink

  niech przyjedzie to jej cały batalion do dupy zajrzy

  Odpowiedz
 • Pingback: Jej antypolskie credo | KUCANIE WSPIERA WSTAWANIE Z KOLAN

 • 2 stycznia 2019 o 14:56
  Permalink

  Do uśpienia jest ta Ukrainka, podobnie jak ciapaty imam z Poznania co Ojczyźnie Naszej grozi, o tego dobrobytu się w dupach przewracae

  Odpowiedz
 • 2 stycznia 2019 o 17:58
  Permalink

  Banderowska bura sucz, przed ruskim psem spierdala w podskokach.,a chce. Polaków straszyć. Marzycielka pierdzielona.

  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2019 o 16:06
  Permalink

  W Polsce jest tak dużo ludzi, rodzin, dzici potrzebujących pomocy, więc po co uszczęśliwiać na siłę taką kobietę, która jest wyzuta z uczuć wyższych i źle życzy swoim darczyńcom. Ładna kobieta a brzydka osobowość.

  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2019 o 21:11
  Permalink

  Ścierwo ukraińskie. Chujem cie Polacy po pysku leją!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ