Kwidzyn: Tajemniczy hałas, pękały szyby w oknach. Mieszkańcy przerażeni! [WIDEO]

Samoloty, potężna eksplozja, a może coś jeszcze innego? We wtorek przed godz. 19 mieszkańcy Kwidzyna, Grudziądza i okolic słyszeli dwa przerażające, następujące po sobie huki. W wielu domach zatrzęsły się meblościanki i pękły szyby. Do władz miast docierały zgłoszenia przerażonych ludzi. Według najnowszych ustaleń za hałas odpowiadają myśliwce, choć to tylko informacja z Twittera.

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, a dokładniej pow. świeckiego, Grudziądza i Kwidzyna naprawdę wystraszyli się mocnych i dziwnych odgłosów, jakie zapanowały nad ich domami pod wieczór.

– Przy sonic boom samolot przekracza prędkością baterię dźwięku.. ten dźwięk trwa zazwyczaj kilka sekund. TEN dzisiejszy trwał ponad minute..może i nawet ok 2. To było jak niekończące się grzmoty burzy – czytamy wypowiedź pana Piotra na łamach „Dziennika Bałtyckiego” (pisownia oryginalna).

Co naprawdę działo się tam wczoraj? Siła nieznanego uderzenia była tak potężna, że z wielu okien wypadły szyby. Ludzie wpadli w panikę. Zaczęli dzwonić pod numery alarmowe, aby czym prędzej dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło.

Co ciekawe, ani straż, ani policja nie odnotowały żadnego zdarzenia, które można by powiązać z potężnym hukiem. Jedną z teorii były przelatujące nad miastami samoloty. 

 


UDOSTĘPNIEŃ