21-latka brutalnie zgwałcona i zamordowana podczas rozmowy telefonicznej z siostrą

Policja z australijskiego stanu Victoria szuka mężczyzny, który zgwałcił i zabił 21-letnią studentkę. Do zdarzenia doszło, gdy pochodząca z Izraela Aiia Maasarwe wracała do domu z klubu komediowego. Sprawca napadł na nią, kiedy rozmawiała z siostrą przez telefon. Prawdodpobnie śledził ją od przystanku tramwajowego.

Okaleczone zwłoki 21-letniej studentki znaleziono rankiem 16 stycznia w pobliżu centrum handlowego Polaris w Melbourne. Leżące w zaroślach ciało, zauważyła je przechodząca tamtędy kobieta.

Pochodząca z Baqa al-Gharbiyye Aiia Maasarwe została zamordowana około 23.00. Napastnik zaatakował ją, gdy wyszła z The Comics Lounge, gdzie wybrała się na występ komików. Jej znajomi relacjonowali „The Age”, że Aiia poszła tam sama, ponieważ jej oni nie mogli się wyrwać.

Do domu wracała tramwajem, cały czas rozmawiając z siostrą, która studiuje w Chinach. W pewnym momencie kobieta usłyszała jakieś trzaski, sugerujące, że Aiia upuściła telefon. Po chwili usłyszała stłumione głosy.

„MailOnline Australia” poinformowało, że Aiia została napadnięta zaraz po opuszczeniu pojazdu. Od domu dzielił ją niecały kilometr. Napastnik prawdopodobnie szedł za nią.

Z szacunku dla rodziny ofiary, policja nie opisała obrażeń jakie zadał 21-latce gwałciciel. Przekazano jedynie, że atak był bardzo brutalny. Na miejscu zbrodni znaleziono rzeczy dziewczyny oraz koszulkę i czapkę sprawcy. Policja ma nadzieję, że dowody te doprowadzą ich do zabójcy.

Maasarwe przybyła do Australii sześć miesięcy temu w ramach wymiany studenckiej. Dziewczyna studiowała sinologię (filologię chińską) na uniwersytecie w Szanghaju. Jej znajomi ze studiów opisali ją jako „najmilszą dziewczynę na świecie”.


UDOSTĘPNIEŃ