Potężna eksplozja w Irlandii! Służby ewakuują ludzi, to może nie być koniec [WIDEO]

W Londonderry, drugim co do wielkości mieście Irlandii Północnej, doszło w sobotę wieczorem do eksplozji samochodu. Nikt nie ucierpiał. Policja, która już wszczęła dochodzenie, nie chce na razie udzielać więcej informacji. Prawdopodobnie był to tzw. samochód pułapka. Incydent spotkał się z potępieniem polityków brytyjskich i irlandzkich.

Do wybuchu doszło na Bishop Street, w centrum 84-tysięcznego Londonderry. O incydencie poinformowała lokalna policja, która opublikowała na Twitterze zdjęcia. Widać na nich płonący pojazd. Mieszkańców wezwano, by nie udawali się w ten rejon miasta.

Jak poinformowało BBC, do eksplozji doszło ok. 20.15 czasu miejscowego. Policja podała, że nikt nie ucierpiał, ale poinformowała też, że kolejny samochód wzbudza podejrzenia mundurowych. Służby rozpoczynają ewakuację i proszą mieszkańców, aby przygotowali się do opuszczenia swoich domów.

Zdarzenie zostało potępione przez przedstawicieli głównych partii politycznych w Irlandii Północnej.

– Nie ma miejsca, ani przyzwolenia dla takich aktów terroru, których celem jest ponowne wciągnięcie Irlandii Północnej w okres przemocy i konfliktu – napisał na Twitterze, minister spraw zagranicznych Irlandii, Simon Coveney.

 

 


UDOSTĘPNIEŃ