Klarenbach OSTRO przesadził! Za te słowa o Adamowiczu chcą go zlinczować. Teraz przeprasza [WIDEO]

„Co niektórzy powiedzieliby: jakie życie, taka śmierć” – skomentował śmierć Pawła Adamowicza Adrian Klarenbach w programie „Woronicza 17” w TVP Info. Wywołał tym prawdziwe oburzenie w mediach społecznościowych. Dziennikarz przeprosił na Twitterze. Na antenie TVP Info z kolei… poprosił o przeprosiny tych, którzy „zrozumieli opacznie” jego słowa.

„Woronicza 17” to program, który do tej pory prowadził Michał Rachoń, ale został on zawieszony w obowiązkach 10 stycznia, po tym jak w programie „Minęła 20” wyemitował animację przedstawiającą Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz. „Plastusiowa dobranocka” sugerowała, że pieniądze ze zbiórki nie trafiają tam, gdzie powinny, a więc do szpitali. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Rachonia zastąpił więc w niedzielnym wydaniu programu Adrian Klarenbach.

„Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy powiedzieliby: jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie. Być może to jest odważna teza. Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć po tym mijającym tygodniu? Tym pytaniem rozpoczniemy naszą dyskusję” – tak zaczął program Adrian Klarenbach.

 

W czasie rozmowy z politykami dziennikarz stwierdził: „Niedługo powiemy, że Adamowicz był pierwszy na Księżycu”.

Oświadczenie na Twitterze

Jego komentarze wywołały ogromną burzę na Twitterze. „Skadaliczne słowa to mało powiedziane” – komentowali jedni, a inni żądali wyrzucenia dziennikarza z pracy. „Trudno się otrząsnąć po takich słowach. Miało być lepiej, będzie jeszcze gorzej” – ocenił słowa Klarenbacha inny użytkownik Twittera.

Przez wiele godzin Adrian Klarenbach milczał, późnym popołudniem postanowił przeprosić widzów.

„Szanowni Państwo. Najmocniej przepraszam Wszystkich tych, którzy odczytali moje słowa jako haniebne. Nie były one ani celowe ani intencyjne. Ś.P. żył szybko z ludźmi i odszedł z ludźmi. To chciałem powiedzieć. Jeżeli źle dobrałem słowa, raz jeszcze przepraszam” – napisał na Twitterze.

Przeprosiny na antenie

Wieczorem Adrian Klarenbach prowadził też program „Minęła 20”. Zaczął go od dość przewrotnie sformułowanych przeprosin.

– Pozwolą państwo, że przez moment zmienię konwencję programu i zanim powiem to oficjalne „dobry wieczór” słów kilka przeprosin tytułem słów, które zostały zrozumiane przez niektórych zupełnie opacznie aniżeli intencja autora, czyli w tym wypadku mnie, prowadzącego dziś program „Woronicza 17″. Dość łatwo i dość często przywoływałem ostatnimi czasy słowa papieża Franciszka o tym, żeby wykorzystywać te trzy najprostsze słowa: proszę, przepraszam i dziękuję. I pozwolą państwo, że spróbuję tych słów użyć. Z jakim efektem? Nie wiem. Za efekt nie ręczę, ale najważniejsze jest to, że jest to szczera intencja i proszę inaczej jej nie odbierać. Chciałem państwa prosić – wszystkich tych, którzy zrozumieli moje słowa zupełnie inaczej, aniżeli chciałem, żeby one wybrzmiały, aby przeprosili. Wszystkich tych z państwa, którzy tylko przez moment zrozumieli inaczej, przepraszam również. Nie chciałem, nie było to moją intencja, aby wybrzmiało to tak, jak wybrzmiało, a podpisuję się pod tym, co w oświadczeniu swoim napisałem na Twitterze. Przepraszam. Mam nadzieję, że te przeprosiny zostaną przyjęte, za co niezmiernie dziękuję” – stwierdził Klarenbach.


5 komentarzy do “Klarenbach OSTRO przesadził! Za te słowa o Adamowiczu chcą go zlinczować. Teraz przeprasza [WIDEO]

 • 21 stycznia 2019 o 11:59
  Permalink

  Niejednokrotnie pisałem,iż prawda boli i będzie bolało.Właśnie słowa ciałem się stają.Blamaż programu Woronicza 17 powód marny prowadzący i jeszcze gorsze prowadzenie.Zwieszenie Pana Redaktora twórcy programu za prawdę ZAWIESZAJĄCY MUSI ODEJŚĆ.Symetryczne wydarzenie z niedalekiej historii.Program TeleEkspres robił furorę .Miał wysoką oglądalność. Redaktor prowadzący znakomity również zawieszony za podobny czyn.Jaką oglądalność posiada obecnie ten program?Źle się dzieje w państwie duńskim. CREO

  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2019 o 13:22
  Permalink

  Bardzo sie dziwię że mediaTVP poświęciły tyle cennego czasu na antenie osobie zmarłego PA,który był mało przychylny prawicy i człowiekiem nie bez skazy….Potepiam dziennikarzy,którzy powiedzieli prawdę i musieli za to przepraszać ulicę i zagranicę….To skandal,że ulicy i zagranicy wolno wszystko nawet grozić śmiercia tak jak to czynią J.Kaczyńskiemu i innym prawicowcom.Przecież zamordował Adamowicza jego ziomał,dlaczego więc przpisuje sie wszystko PIS .Powalona, zdradziecka,sprzedajna opozycjo zejdż na ziemie no chyba,że nie jesteś w stanie….,bo Nasza cierpliwość sie skończyła.Dość obłudy, tępoty,braku kultury.Najwyższa pora pogodzić sie z tym,żę PiS wygrał wybory i rządzi.Wy zniszczyliście i niszczycie Polaków i Polskę.Ja i poszkodowani przez Was jestesmy tego żywym przykładem. Opozycja ma wszysko pod sobą bo to ich byli pracownicy i instytucje…min: sądy,policja ,prokuratura,służba zdrowia,nauczyciele itd,itp. niech więc prowadą śledztwo to jest winien,a nie zwalają na mowę nienawiści,którą od trzech lat wprowadzili do życia publicznego w Polsce i prowadzą bezpardonowo….Szanowni dziennikarze dziękujemy Wam za prowadzone programy bez owijania w bawełnęi nazywanie wszystkiego po imieniu…….tylko nie zapraszajcie do programu niedouczonej opozycji.Dziękuję…Życzę Wam dalszej pracy w TVP bo to jedyna telewizja,która mówi prawdę i jest na poziomie..tylko ją oglądam, a rządzącym radzę zająć się i rozliczyć szkodnikami z totalnej opozycji i nie tylko,którzy niszczą kraj.

  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2019 o 17:06
  Permalink

  A ja pytam czy za te haniebne słowa wrogowie RP przeprosili prezesa J>Kaczyńskiego i nas Polaków.”L. Wałęsa:„Durnia mamy za prezydenta”Kaczyński to mały zakompleksiony człowiek”
  „Jarosław Kaczyński sam jest wielką kompromitacją, a tego, co mówi w ogóle nie należy rozważać.”
  „Ja nie zmieniam zdania o Kaczyńskich, to mali, zawistni ludzie, uparcie dążący do władzy, nie wiem czy wiedzą, po co oni tą władzę chcą mieć.”R. Sikorski:„Można być prezydentem, ale można też być chamem”,
  „Dorżniemy watachy”B. Komorowski „Będziemy polować na kaczki tylko teraz jest okres ochronny”„Kaczyński to przypadek psychiatryczny.”D. Tusk:„Jeśli nie zrozumiecie, że ta współpraca jest potrzebna, wyginiecie jak dinozaury”
  „Bolszewicki temperament Kaczyńskiego i socjalistyczne poglądy na rolę państwa i na gospodarkę upodabniają go, nawet nie do Kwaśniewskiego, lecz do starszych kolegów byłego prezydenta, tych których nazywano kiedyś betonem PZPR.”- Tusk„Ja poza krawatami i opalenizną nie jestem w stanie rozróżnić Jarosława Kaczyńskiego od Andrzeja Leppera.”Stowarzyszenie Sędziów Polskich o Jarosławie Kaczyńskim:”Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne”J. Palikot:„Zastrzelimy J. Kaczyńskiego, wypatroszymy skórę i wystawimy na sprzedaż.„Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało”„Kaczyńscy są źródłem wszelkiego zła. Zwłaszcza Jarosław Kaczyński”„Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją.”S. Niesiołowski”Siedzi, kiwa głową i przebiera językiem w jamie gębowej jak wąż”.„Kukiz jest płodem Kaczyńskiego”
  „Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego system nerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej”.„Pan Bóg tak stworzył kurczaki, że są inteligentniejsze od kaczek. Podobno kaczki są dość tępe”.„Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego system nerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej.- „Podobieństwo Kaczyńskiego do Gomułki jest uderzające.”- „Nienawiść zalewa mu mózg.” „Jest prezydentem jednej partii. Stronniczym, zacietrzewionym, mściwym. Wykreśla z listy znajomych W. Bartoszewskiego, kompromituje Polskę za granicą, wdaje się w awanturę o kartofla..”Wyrwiemy Polskę z tych krótkich łapek Napoleona z Żoliborza!”, „Kaczki generalnie są dość tępe.”Dzięki takim zgromadzeniom, dzięki takim hasłom odzyskamy, co nam podstępem zabrano!” na pikiecie KOD 11 stycznia 2017.T. Nałęcz:„Niewykluczone, że będzie jeszcze bardziej pełnym bólu odyńcem szarżującym jeszcze mocniej na różne barykady” – o Jarosławie Kaczyńskim po śmierci matki Jadwigi Kaczyńskiej”„Kiedy prezes zaczął mówić do tej młodzieży, że Polska jest Titanikiem, to dla mnie było to jakieś polityczne molestowanie, coś na kształt politycznej pedofilii”.J. Stuhr:Zawsze będę patrzył na polityków z obecnie rządzącej formacji przez pryzmat pogardy dla ludzi”
  M.Maleńczuk:„Mimo kompletnego braku aparycji, wzrostu, ani on przystojny, ani pociągający, a jednak to właśnie on stał się symbolem tego narodu. Całkiem możliwe, że ten naród po prostu taki jest – mały, mściwy, z zawężonymi horyzontami.Jacek Poniedziałek:„W tym plastikowym wytworze pisowskich PR-owców, który został prezydentem przez pomyłkę (bo nikt mi nie powie, że ktoś z nich wierzył w sukces Dudy, i że on sam nie był skrajnie zaskoczony wygraną) jak w soczewce skupiają się wszystkie najgorsze cechy ludzi tej paranoidalnej formacji: mściwość, małostkowość, mentalny przerost grasicy, obrażalstwo, dzielenie na gorszych i lepszych, lizusostwo. A teraz jeszcze donosicielstwo do obcego państwa! Niepodanie ręki kobiecie, do tego premierowi kraju, którego jest się prezydentem to chamstwo, prostactwo i gówniarstwo. Mały plastikowy obrażalski laluś!”
  Stowarzyszenie Sędziów Polskich o Jarosławie Kaczyńskim:”Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne””Z całego serca życzę temu łajdakowi jak najszybszej śmierci – ten głupi gnój niszczy naszą Ojczyznę.” Michał Setlak – ekspert z komisji Laska o Jarosławie Kaczyńskim
  Do Jarosława Kaczyńskiego: ZDECHNIJ DZIADU! Michał Setlak – ekspert z komisji Macieja Laska

  Wstyd,bo hieny polityczne,które nic w życiu nie osiągnęły więc się do polityki dostały, teraz leczą swoje kompleksy atakując milion razy od nich mądrzejszego!!

  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2019 o 17:17
  Permalink

  Lewakom zaczyna sie mieszac w mozgu,nic im nie pasuje musi byc tak jak oni mysla.A ten dziennikarz POWIEDZIAL PRAWDE I TYLKO PRAWDE.Czym wam sie podoba czy nie.

  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2019 o 17:22
  Permalink

  Panie Kaczyński, zrób Pan coś z Kurskim, bo niebawem to opozycja będzie zarządzać telewizją.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ