Brytyjczycy odtajnili TE KWITY! Elity III RP w panice. Wszyscy są sterowani przez …

Wielka Brytania ujawniła właśnie dokumenty, które bez wątpienia wstrząsną całym polskim państwem. Elity polityczne, które wyłoniły się po transformacji ustrojowej, nie mogą spać spokojnie.

Zapewne postarają się teraz błyskawicznie zamieść sprawę pod dywan.

Odwrotnie natomiast powinni postąpić politycy zbliżeni do Prawa i Sprawiedliwości.

Londyn ujawnił bowiem niezbite dowody na to, że jedną z głównych ról w tzw. transformacji ustrojowej w Polsce odegrał… George Soros.

Tym bardziej szokuje fakt, że dopiero dziś – po blisko trzech dekadach od okrągłego stołu – na dobrą sprawę większość Polaków zyskała świadomość, kim jest Soros.

Żydowski miliarder miał na przełomie stuleci „pomagać Polsce gospodarczo” za pośrednictwem wielu instytucji. Mógł jednak przy okazji uzależnić od siebie wielu czołowych polityków.

I prawdopodobnie tak właśnie zrobił.

Dziś trudni się w destabilizacji wielu państw na świecie. Finansuje protesty m.in. w Polsce czy na Węgrzech, a dziś premier Izraela oskarża go o organizowanie manifestacji w Jerozolimie.

Gdy w 1989 r. Bronisław Geremek zwrócił się w imieniu „nowej” Polski do rządu w Londynie o pomoc, dla Brytyjczyków wszystko stało się jasne. Wiedzieli już, jak wyglądać ma zmiana systemu w Rzeczypospolitej Polskiej i jakie są motywacje opozycji.

– Geremek […] dostrzega jednocześnie, że główny wysiłek w ekonomicznej restrukturyzacji musi stać się udziałem samych Polaków – czytamy.

Jednocześnie padają słowa o tym, że Polska potrzebuje udziału obcego kapitału.

Wówczas Geremek był w bliskich kontaktach z zachodnimi lobbystami. Jednym z głównych był właśnie George Soros, który już dziś jest persona non grata w wielu krajach rządzonych przez siły patriotyczne. W Polsce i na Węgrzech Soros, wraz ze swoimi uczelniami i fundacjami, już od kilku lat jest nieproszonym gościem.

– Polska może osiągnąć demokrację tylko na podstawie…

>>>CZYTAJ DALEJ I ZOBACZ DOKUMENTY<<<