Wypłynęły SKANDALICZNE słowa Tuska sprzed lat! Teraz już wszystko jasne…

Szokujące słowa Donalda Tuska sprzed lat wyszły na światło dzienne. Byłego premiera cytuje portal niewygodne.info.pl. Zdania wypowiedziane w 1993 r. przez obecnego przewodniczącego RE są oburzające, a co gorsza – swoje zapowiedzi Tusk spełnił dwie dekady później.

Dojście do władzy ludzi pokroju Tuska, Balcerowicza i Lewandowskiego rozpoczęło niespotykany nigdy wcześniej w historii etap wyprzedaży majątku narodowego za bezcen.

Dla zagranicznych firm zaczął się „złoty okres”.

Słowa, które Tusk, przyszły premier Polski, wypowiedział podczas wyborczego spotkania w Starachowicach w 1993 r. idealnie oddawały jego gospodarczą mentalność.

„Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane” – mówił wówczas Donald Tusk i – o zgrozo – tego typu hasłami zdobywał głosy „dumnych Europejczyków”, którzy uwierzyli, że bez Niemców czy Francuzów polska gospodarka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować.

W powyższym zdaniu są co najmniej dwa kłamstwa. Po pierwsze polskie przedsiębiorstwa na początku lat 90-tych XX wieku nie były „mało albo nic nie warte”. Były warte fortunę, bowiem stanowiły realną konkurencję dla gospodarki państw ówczesnej EWG.

Po drugie – polskie przedsiębiorstwa nie były tanio sprzedawane, bo …

>>>>CZYTAJ DALEJ<<<UDOSTĘPNIEŃ