Szukanie opiekunki do dziecka – jak się do tego zabrać?

Wychowujesz dziecko, jednak niedługo wracasz do pracy? Sprawdź, jak znaleźć sprawdzoną opiekunkę.

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie opiekunki do dziecka, czy to w pełnym wymiarze czasu, czy na kilka godzin w ciągu tygodnia. Takie rozwiązanie umożliwia powrót do pracy, czy znalezienie czasu dla siebie. Wielu rodziców zastanawia się, gdzie znaleźć opiekunkę wartą zaufania? Taką, której bez obaw oddadzą dziecko na kilka godzin w ciągu dnia i na spokojnie będą mogli łączyć obowiązki rodzicielskie wraz z tymi zawodowymi. Podpowiadamy, jak zabrać się za poszukiwania opiekunki do dziecka. Warto poświęcić na to nieco więcej czasu, by potem zyskać pewność, jak i gwarancję, że podjęta decyzja była jedną z tych lepszych.

Szukanie opiekunki z rekomendacjami 

Zastanów się, jakie cechy powinna posiadać wymarzona opiekunka? Doświadczenie, liczne rekomendacje, pozytywne nastawienie, cierpliwość, kreatywność, czy coś jeszcze? To istotne, by przed samymi poszukiwaniami mieć świadomość, czego właściwie oczekujesz. Wtedy o wiele łatwiej znajdziesz osobę, której powierzysz opiekę nad dzieckiem.

Jeśli otaczasz się osobami, które mają już dzieci, to najpierw zasięgnij porady u nich. Być może korzystali już z pomocy opiekunki do dziecka i są w stanie polecić Ci sprawdzoną osobę? Skorzystaj z takich namiarów, jednak nie traktuj ich jako pewnik. Zaproś taką nianię na rozmowę i sprawdź, czy podzielacie poglądy na wychowanie dziecka, jego spędzanie czasu wolnego, czy inne istotne dla Ciebie kwestie.

Jak znaleźć nianię? 

Niania we Wrocławiu – jak ją znaleźć? Popularnym sposobem na szukanie niani są specjalne portale, które zrzeszają opiekunki do dzieci z określonych miast. Dzięki takim portalom bez problemu wyszukasz opiekunki ze swojego miasta, sprawdzisz ich dyspozycyjność, referencje, a także dowiesz się więcej o stawce godzinowej, czy przeczytasz  o doświadczeniu opiekunki, czy zakresie podejmowanych obowiązków. Te wszystkie informacje ułatwią Ci wybranie kandydatek, które najbardziej Ci odpowiadają. Z nimi możesz nawiązać bliższy kontakt poprzez rozmowę telefoniczną, bądź zaprosić na rozmowę do domu, by zapoznać się z taką nianią bliżej, jak i zobaczyć, jak zareaguje na nią dziecko.

Idealna niania dla Twojego dziecka 

To niania, która podziela Twoje poglądy na wychowanie dziecka. Dzięki temu unikasz wszelkich nieprzyjemnych sytuacji, czy nieporozumień związanych z odmiennym postrzeganiem świata. Co więcej, jedną z najbardziej pożądanych cech każdej niani jest cierpliwość i kreatywność. Umiejętność zorganizowania zróżnicowanych rozrywek dla dziecka sprawia, że czas spędzony bez rodziców mija znacznie szybciej. Jeśli zależy Ci szczególnie na domowej edukacji dziecka, to zatrudnij nianię, która sprawnie posługuje się językami obcymi. Może ona wplatać naukę słówek do wszelkich zabaw, jak i ćwiczyć z pociechą mówienie w obcym języku.

Wybierając nianię dla dziecka nie kieruj się tylko i wyłącznie jej stawką godzinową. Owszem, jest to istotne kryterium, ale znacznie ważniejsze jest podejście niani do spędzania czasu z dzieckiem, jej dyspozycyjność, a także Wasze relacje. Nie da się ukryć, że po czasie opiekunka dla dziecka stanie się poniekąd członkiem rodziny. Pamiętaj, że w tym przypadku to Ty decydujesz o tym, jaka nowa osoba zawita w Waszym życiu.


UDOSTĘPNIEŃ