Tusk „opłakuje” Olszewskiego w sieci. Internauci przypomnieli mu co zrobił Olszewskiemu [WIDEO, FOTO]

Pamięć Donalda Tuska jest niezwykle krótka. W przeszłości sam „liczył głosy” przeciwko gabinetowi śp. Jana Olszewskiego, a dziś po jego śmierci zamieścił pełne komplementów pożegnanie.

W komentarzach na twitterowym profilu Tuska zaroiło się od filmiku przypominającego, jak sprawy wyglądały w 1992 r.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zabrał dziś głos po informacji o śmierci śp. Jana Olszewskiego, byłego premiera, którego rząd został obalony podczas nocnego przewrotu w czerwcu 1992 roku.

Być może jednak wiele osób nie pamięta, jaką rolę ten sam Donald Tusk odgrywał podczas pamiętnych wydarzeń sprzed niemal 27 lat. Kiedy ówczesny prezydent Lech Wałęsa zebrał parlamentarzystów, by ci naradzili się, jak odwołać rząd Olszewskiego, Tusk był mocno aktywny.

„Panowie, policzmy głosy”

– mówi Tusk, po czym wylicza partie, jakie mogą zagłosować za odwołaniem rządu śp. Jana Olszewskiego. Dalej dywaguje, jak zagłosuje Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Całą scenę narady nad odwołaniem rządu Jana Olszewskiego, w której udział biorą kluczowi politycy, z prezydentem Lechem Wałęsą na czele przedstawia film „Nocna zmiana” z 1994 r.

Reakcje podczas głosowań nad wotum nieufności dla gabinetu Jana Olszewskiego celnie uchwycił w 1992 r. fotograf Andrzej Hrechorowicz.

 


7 komentarzy do “Tusk „opłakuje” Olszewskiego w sieci. Internauci przypomnieli mu co zrobił Olszewskiemu [WIDEO, FOTO]

 • 9 lutego 2019 o 14:57
  Permalink

  Tusk to mistrz kłamstwa i pozoracji, niebezpieczny, bo cynik i mściwy wyzuty z ludzkich uczuć „robocop”, ślepo zapatrzony w szwabska makrele.

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2019 o 16:17
  Permalink

  Tusk to zdrajca,sprzedawczyk,szkodnik,uniżony sługa niemiec i sitwy z Uni Europejskiej,etc i jego kolesie przez całe lata niszczyli i niszczą Polaków i Polskę wiernie służąc rosji,niemcom itd.Wałęsa czyli bolek i klika winia już dawno ponieść odpowiednieą karę za zdradę……,ale mafia międzynarodowa z Uni Europejskiej czuwa nad kolaborantami,bolszewikami i im podobnymi i nie pozwala by spadł im włos z głowy…Rozliczy ich tylko ten z góry nikt poza…

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2019 o 15:02
  Permalink

  Nie tylko premierowi Olszewskiemu ale przede wszystkim Polsce i nam Polakom!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ