Macron ujawnił prawdziwy powód ataków na Polskę! Przez to od lat Francja boi się Polski

Od niedawna nie tylko Polska, ale i cała Europa z niepokojem spogląda na sytuację jaka rozwija się pomiędzy Polską a Francją. Macron ostentacyjnie chciał pokazać, że nie liczy się ze zdaniem naszego rządu, oraz nie akceptuje polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Z czego wynika takie postępowanie prezydenta Francji? Emmanuel Macron odpowiedział na pytanie i… zszokował. W końcu przyznał jaki jest powód tych irracjonalnych zachowań.

Kieruje nim nic innego jak najstarsze z uczuć. Tak drodzy czytelnicy, nie rozsądek – a strach. Francja od lat boi się Polski, a konkretnie jej “niezadowolenia” – tak przynajmniej twierdzi Macron.

O co chodzi?

Prezydent Francji stwierdził, że Polska od lat hamuje rozwój Unii Europejskiej, gdyż każda podjęta decyzja na szczeblu brukselskim może rozbić się o wcześniej wspomniane niezadowolenia Polski. To właśnie wzbudza taki lęk Francuzów. Ale Emmanuel idzie o krok dalej twierdząc, że UE boi się podejmować jakichkolwiek decyzji, które w jego mniemaniu byłyby dobre dla wspólnoty, gdyż obawia się gniewu i roszczeniowego podejścia Polaków.

– Przez lata brakowało nam śmiałości, by …

>>>CZYTAJ DALEJ<<<


UDOSTĘPNIEŃ