Słowa Kaczyńskiego o Olszewskim zatrzęsły Polską! „Gdyby został prezydentem to…

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wspominał w dzisiejszym programie Radiowej Jedynki śp. premiera Jana Olszewskiego.

– Patrzył daleko do przodu. Patrzył na dzieje Polski i wiedział błędy. Wierzył, że układ komunistyczny się zawali i że nie możemy popełniać błędów prowadzących do tego, aby Polska znajdowała się w takim miejscu, w jakim już nieraz była (…) Polska byłaby dzisiaj inna, gdyby został premierem, prezydentem. Niestety, nie udało się – mówił.

Gościem Radiowej Jedynki Katarzyny Gójskiej był prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wspominał śp. Jana Olszewskiego.

– Poznaliśmy się na klatce schodowej, przy której mieszkali państwo Romaszewscy – razem wchodziliśmy na spotkania- mówił w „Rozmowie dnia” prezes PiS Jarosław Kaczyński, podkreślając, że Jan Olszewski – choć „spychany na bok” – „był świetnym adwokatem”.

A nawet – „najlepszym w Polsce”. Człowiekiem zaś „specyficznym, któremu natura dała przewagę nad innymi”.

-Był bardzo rosły, przewyższał wszystkich i było w nim coś bardzo majestatycznego. Można było z nim miło i wesoło rozmawiać. Znał swoją wartość, choć tego nie podkreślał wprost. Znacznie lepiej znali go Antoni Macierewicz, czy Piotr Naimski, ale ta znajomość wnosiła wiele – przypomniał.

-Był niezrównanym nauczycielem młodszego pokolenia. Bardzo wiele się od niego nauczyliśmy, choć nie uczył w sposób mentorski. Bardzo wiele zrozumiałem dzięki niemu – wspominał prezes PiS, stwierdzając, iż Jan Olszewski „patrzył daleko do przodu”.

– Patrzył na dzieje Polski i wiedział błędy. Wierzył, że układ komunistyczny się zawali i że nie możemy popełniać błędów prowadzących do tego, aby Polska znajdowała się w takim miejscu, w jakim już nieraz była – dodał.

-Polska byłaby dzisiaj inna, gdyby został premierem, prezydentem. Niestety, nie udało się– podkreślił.


UDOSTĘPNIEŃ