Tak się bawiła Platforma za publiczne pieniądze! Tyle kasy wyparowało z budżetu

Jak donosi “Gazeta Polska Codziennie” na jaw wychodzi kolejna, mało chlubna sprawa z czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według Pawła Brzezickiego – komisarza w spółce należącej do Polskiej Żeglugi Morskiej za czasów poprzedniego rządu firma została doprowadzona niemal do bankructwa, a w jej kasie brakuje … 300 milionów euro.

Co więcej, przeprowadzona kontrola w spółce Polsteam, która wchodzi w skład PŻM i zajmuje się pozyskiwaniem kontrahentów, pokazuje dość nietypowe wydatki nabywane za pomocą kart kredytowych, oczywiście za publiczne pieniądze.

Chodzi tutaj o biżuterię za około 100 tysięcy dolarów, cygara za 40 tysięcy oraz … ekskluzywną bieliznę damską z firmy Victoria Street.

Jak można było się spodziewać, takie “produkty” raczej nie są zbyt potrzebne w procesie pozyskiwania kontrahentów i komisarz Paweł Wierzbicki mówi o tym, że 90 proc. wydatków było po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Chodzi tutaj o lata 2004-2016, które objęła kontrola:

– Takimi przykładami są biżuteria, którą kupiono za ok. 100 tysięcy dolarów, w tym brylanty, cygara w zawrotnej kwocie 40 tys. dol., czy też bielizna z ekskluzywnego salonu Victoria’s Secret. Takie zakupy nie są nam zupełnie potrzebne do prowadzenia naszej działalności – mówi komisarz.

Brzezicki zaznacza, że powyższe wydatki są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, bo brakuje …

>>>CZYTAJ DALEJ<<<ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

 


UDOSTĘPNIEŃ