ZNP opublikował MOCNY apel do uczniów! Szczyt chamstwa!

Od dziś trwa strajk nauczycieli w całej Polsce. W większości placówek odwołano zajęcia. Negocjacje rządu spaliły na panewce. Na bieżąco dostarczamy państwu nowych informacji w związku z tą ogólnopolską akcją.

Teraz po apelu do rodziców i nauczycieli, ZNP i Broniarz we własnej osobie postanowili zaapelować do uczniów. Apel został w większości odebrany jako bezczelny. Tym bardziej, że protest od samego początku miał zabarwienie polityczne

Platforma apeluje do rządu

Platforma Obywatelska wzywa rząd do natychmiastowego przedstawienia nowych propozycji dla nauczycieli. – Rząd PiS odpowiada za chaos związany ze strajkiem nauczycieli, strach dzieci i niepokój rodziców; czas, by rząd przestał pogardzać nauczycielami, a zaczął z nimi poważnie rozmawiać; ta sytuacja wymaga natychmiastowych propozycji dla związków – mówiły dziś podczas konferencji prasowej posłanki PO, b. szefowa MEN Krystyna Szumilas oraz b. premier Ewa Kopacz.

ZNP wystosował apel do uczniów i uczennic. „Protestujemy w trosce o Waszą przyszłość!” – piszą związkowcy.

„Jesteśmy świadomi, że nasz protest może budzić Wasze obawy i spowodować pewne trudności. Prosimy Was o zrozumienie, bo walczymy o szkołę, w której wszyscy będziemy dobrze się czuli i dzięki której spełnicie Wasze marzenia. Potraktujcie ten czas jako lekcję, jak ubiegać się o prawa swoje i innych” – apeluje ZNP.


UDOSTĘPNIEŃ