Przełom? Beata Szydło zaskoczyła wszystkich swoją decyzją ws. strajku!

Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju w piątek po 9.00 rozpoczął się egzamin z języka obcego, trzecia i ostatnia część egzaminu gimnazjalnego. Piątek jest jednocześnie piątym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Jest wiele grup zawodowych w Polsce, które powinny lepiej zarabiać i będą lepiej zarabiały – mówiła w piątek w Sejmie wicepremier Beata Szydło. Zaapelowała do związków zawodowych nauczycieli, żeby po egzaminach podpisać porozumienie ws. płac.

Szydło zabrała głos w Sejmie, odpowiadając na postulat Urszuli Augustyn (PO-KO), aby premier Mateusz Morawiecki osobiście poinformował izbę i całe społeczeństwo, w jaki sposób i kiedy zamierza negocjować z nauczycielami, jaką ma przygotowaną dla nich propozycję oraz kiedy „zacznie ich traktować poważnie”.

Szef KPRM Michał Dworczyk podziękował wszystkim nauczycielom, którzy „wrócili do dzieci oraz tym wolontariuszom, którzy biorą udział w organizacji egzaminów zastępując strajkujących nauczycieli”. „Zgodnie z zapowiedzią premiera Morawieckiego niezwłocznie po świętach rząd jest gotowy do spotkania przy okrągłym stole poświęconym reformie oświaty” – podkreślił Dworczyk.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:


UDOSTĘPNIEŃ