Lepiej usiądźcie… Ujawniono kto sponsoruje strajk ZNP. Gigantyczne sumy

Strajk nauczycieli trwa już od poniedziałku. Na chwilę obecną nie widać na horyzoncie jego końca. Głównym powodem całej sytuacji jest brak porozumienia między ZNP a rządem. Rada ministrów zaproponowała dla związkowców podwyżkę wynoszącą 15%. W odpowiedzi na to ZNP zażądało 30% podwyżkę.

Aktualnie ZNP otrzymuje spore fundusze. W bardzo krótkim czasie na konto ZNP przybyła olbrzymia suma pieniędzy. Z tego powodu powstają liczne pytania. Jednym z nich jest to, która nasuwa się w pierwszej kolejności, czyli skąd pochodzą pieniądze oraz jak je wykorzysta prezes ZNP – Sławomir Broniarz.

Władze ZNP podkreślają, iż zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla “najbardziej potrzebujących”, lecz jak wyodrębnić najbardziej potrzebujących z grona 600 tysięcy strajkujących nauczycieli?. Nie brakuje komentarzy, które mówią wprost, iż pieniądze będą przeznaczone na dalszą promocje strajku.

ZNP zebrało na swoim koncie aż 1,2 mln złotych! I to zaledwie w czasie pierwszej doby. Przelewy wysyłali m.in. posłowie opozycji. Kwotę ujawniła dziś na Twitterze Justyna Suchecka z „Gazety Wyborczej”.


UDOSTĘPNIEŃ