Tusk po odejściu otrzyma gigantyczną odprawę z UE! Suma nie mieści się w głowie!

Donald Tusk sprawuje urząd szefa Rady Europejskiej od 2014 roku. Przejął to uprzednio, składając dymisję ze stanowiska prezesa rady ministrów polskiego rządu. Nie ma wątpliwości, że Rada Europejska to bardzo prestiżowa unijna instytucja. Aby znaleźć się na jej samym szczycie, należy zyskać większość kwalifikowaną z 28 państw zasiadających w Radzie. Również w tej materii wymagane jest „błogosławieństwo” największych europejskich krajów. Dopiero wtedy kandydat może zostać zaproponowany na forum wspólnoty.

Gigantyczna pensja na koniec dla Donalda Tuska. Rada Europejska wysoko wynagrodzi byłego premiera

Przeczytaj również: W Polsce masowo są porywane dzieci z ulicy! Policja apeluje! Najgorzej jest na północy kraju

Tusk sprawuje urząd Szefa Rady Europejskiej już drugą kadencję. Jego stanowisko jest mocno nieostre, lecz jedno jest pewne — Tusk ma przede wszystkim reprezentować wspólnotę na zewnątrz oraz raz na kwartał zwoływać posiedzenia Rady, którym przewodniczy. Za te czynności Tusk otrzymuję gigantyczne wynagrodzenie. Warto zaznaczyć, iż pensja szefa Rady Europejskiej wynosi ponad 150 tysięcy złotych, lecz wraz z upływem kadencji Tusk za wiele nie straci.

Zobacz także: Andrzej Duda pokazał miejsce w szeregu lewicowym mediom. Donald Trump był pod wrażeniem. To trzeba zobaczyć (wideo)

Rada Europejska: Ile odprawy otrzyma Tusk?

Rada Europejska: Donald Tusk otrzyma gigantyczną odprawę. Gigantyczne pieniądze będą wypłacane Tuskowi przez najbliższe dwa lata.
Rada Europejska: Donald Tusk otrzyma gigantyczną odprawę. Gigantyczne pieniądze będą wypłacane Tuskowi przez najbliższe dwa lata.

Kadencja Donalda Tuska dobiega końca. Po jej upływie były premier ma otrzymać dodatek przejściowy w wysokości aż 1,4 miliona złotych. To jednak nie wszystko. Tusk otrzyma również przez najbliższe dwa lata wynagrodzenie na poziomie 57 tysięcy złotych. W wypłacie tego świadczenia nie będzie ważne nowe miejsce pracy Tuska. Wyjątek stanowi tylko wynagrodzenie z nowej pracy. Łącznie z dodatkiem nie może ono przekroczyć bieżącej wypłaty Donalda Tuska, a więc 140 tysięcy złotych. Taka sytuacja byłemu premierowi raczej nie grozi.

Tusk zagrozi Andrzejowi Dudzie?

Donald Tusk jest głównym kontrkandydata Andrzeja Dudy w wyścigu prezydenckim. Choć Tusk wstrzymuje się od potwierdzenia tych doniesień, to od dłuższego czasu jest uwzględniany w sondażach wyborczych, które dają mu bardzo mieszane poparcie. Wybory prezydenckie odbędą się za rok.

Polecamy również: 

PILNE: Jest wyrok ws. katastrofy smoleńskiej! Wskazano winnych

Te 13 rodzin rządzi światem. Od nich zależy Twoje życie. PEŁNA lista nazwisk!

Tak Donald Tusk sprzedał Polskę! Zrobią wszystko aby ta lista zniknęła z sieci

Robert Biedroń upokorzony! Dziennikarz zadał bardzo niewygodne pytanie


UDOSTĘPNIEŃ