Donald Tusk przyłapany na kłamstwie? Były premier zrobił to zeznając

Donald Tusk od już prawie 5 lat pełni rolę przewodniczącego Rady Europejskiej. Wcześniej Tusk sprawował funkcję prezesa rady ministrów polskiego rządu. Polityk dwukrotnie zwyciężył z hasłami wyborczymi, które zapewniały Polaków o obniżeniu podatków. Jak było w praktyce, to raczej każdy wie.

Donald Tusk przed Komisją Sejmową

Zobacz takżeAndrzej Duda pokazał miejsce w szeregu lewicowym mediom. Donald Trump był pod wrażeniem. To trzeba zobaczyć (wideo

Donald Tusk to jeden ze świadków, który cyklicznie jest przesłuchiwany przez sejmową komisję ds. wyłudzeń podatku VAT. Podczas ostatniego posiedzenia Tusk został zapytany o motywację jakimi się kierował przy jego podwyższeniu. Były premier podkreślił, iż nie chciał tego robić, a decyzja była spowodowana krachem fiskalnym na światowych rynkach. Premier dodał, że podwyższył VAT, lecz bez jakiegokolwiek entuzjazmu.

Donald Tusk przed Komisją Sejmową ds. wyłudzeń VAT. Były premier został przyłapany na kłamstwie? Czemu podwyższył podatek VAT?
Donald Tusk przed Komisją Sejmową ds. wyłudzeń VAT. Były premier został przyłapany na kłamstwie? Czemu podwyższył podatek VAT?

Kolejno szef Rady Europejskiej podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości po zażegnaniu światowego kryzysu mógł przecież podatek obniżyć do starego poziomu. Tak jednak nigdy się nie stało i do dziś mamy do czynienia z podwyższoną stawką. Warto dodać, iż jej obowiązywanie miało trwać zaledwie pół roku, aby ochronić budżet przed skutkami kryzysu gospodarczego.

Czym jest podatek VAT?

Przeczytaj równieżW Polsce masowo są porywane dzieci z ulicy! Policja apeluje! Najgorzej jest na północy kraju

Podatek VAT obejmuje sektor usług oraz obrotu towarów. Opiera się na kilku bardzo ważnych zasadach. Jedną z nich jest to, że rzeczywisty koszt ekonomiczny podatku ponosi nie osoba wprowadzająca towar lub usługę do obrotu, lecz sam konsument, który ją zużyje. Warto podkreślić, że w tej materii przedsiębiorcy wyliczają podatek na postawie wartości towaru, a następnie doliczają go do ceny. Stąd rzeczywisty ciężar podatku ponosi konsument. Stawki podatku VAT w Polsce wynoszą od 25-15%. Istnieją również ulgi od podatku VAT wynoszące np. 5% na produkcję kawy lub cukru.

Polecamy również: 

PILNE: Jest wyrok ws. katastrofy smoleńskiej! Wskazano winnych

Te 13 rodzin rządzi światem. Od nich zależy Twoje życie. PEŁNA lista nazwisk!

Tak Donald Tusk sprzedał Polskę! Zrobią wszystko aby ta lista zniknęła z sieci

Robert Biedroń upokorzony! Dziennikarz zadał bardzo niewygodne pytanie


UDOSTĘPNIEŃ