Polacy zabrali głos ws. Reparacji Wojennych od Niemiec! To sygnał dla rządu

Polska — Niemcy Reparacje Wojenne: Temat ten jest już od bardzo dawna poruszany przez krajową opinię publiczną. Rozpoczął go rząd Prawa i Sprawiedliwości, który wielokrotnie podkreślał, iż Polsce są należne Reparacje Wojenne od naszych zachodnich sąsiadów. Innego zdania są jednak Niemcy, którzy twierdzą, że Polska zgłasza roszczenia dawno uregulowane.

Polska — Niemcy Reparacje Wojenne: Polscy chcą reparacji ?

Polecamy takżeWyciekła szokująca przeszłość Broniarza! Oto kim był w 1981 roku

Firma sondażowa Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wykonała sondaż wśród Polaków na temat Reparacji Wojennych. Należy podkreślić, że jest to temat mocno newralgicznych. Polska w wyniku konfliktu poniosła spore straty. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu już o samą kwestię odebranego lub zniszczonego mienia. Z powodu konfliktu życie straciły miliony polskich obywateli, których rodzinom w marginalnej części zapłacono zadośćuczynienie.

Polska - Niemcy Reparacje Wojenne: Polacy zabrali głos ws. odszkodowań od Niemiec za skutki II wojny światowej. Rząd rozpocznie działania?
Polska – Niemcy Reparacje Wojenne: Polacy zabrali głos ws. odszkodowań od Niemiec za skutki II wojny światowej. Rząd rozpocznie działania?

Polacy w zdecydowanej większości chcą reparacji. Nie pozostawiają żadnych złudzeń wyniki sondażu. Pytanym zadano następujące pytanie. Czy popiera Pani/Pan działania polskich władz w sprawie uzyskania odszkodowań za straty poniesione przez Polskę w wyniku niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej?

Przeczytaj równieżW Polsce masowo są porywane dzieci z ulicy! Policja apeluje! Najgorzej jest na północy kraju

Bardzo konkretne wyniki sondażu

Wyniki sondażu są następujące. 25% badanych odpowiedziało, że „zdecydowanie popiera”, 28% „raczej popiera”, z kolei 19% „zdecydowanie nie popiera”, a 12%. „raczej nie popiera”. Natomiast 28% badanych stwierdziło, iż nie ma zdania w tej sprawie. Wynika z tego jasno, że ponad połowa Polaków opowiada się za roszczeniem polskiego rządu. Zdaniem posła Arkadiusza Mularczyka zajmującego się całą sprawą kwota, jaką Polska mogłaby egzekwować od Niemiec, oscyluje w granicach około 1 biliona dolarów.

źródło: wpolityce.pl

Polecamy również: 

PILNE: Jest wyrok ws. katastrofy smoleńskiej! Wskazano winnych

Te 13 rodzin rządzi światem. Od nich zależy Twoje życie. PEŁNA lista nazwisk!

Tak Donald Tusk sprzedał Polskę! Zrobią wszystko aby ta lista zniknęła z sieci

Robert Biedroń upokorzony! Dziennikarz zadał bardzo niewygodne pytanie


UDOSTĘPNIEŃ