Będzie III WŚ?! Przerażające słowa szefa niemieckiego MSZ!

Szef Niemieckiego MSZ wypowiedział słowa, które mówiąc delikatnie – nie napawają optymizmem. Mimo iż sytuacja w Europie jest w miarę stabilna ( nie zapominajmy o Hiszpanii), to okazuje się, że na spokój w naszej części świata wpływ ma bardzo wiele czynników. Szef niemieckiej dyplomacji właśnie wskazał jeden z nich.

Sigmar Gabriel, minister niemieckiego MSZ mówił na temat wyjścia Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego z Iranem. Wskazuje, że jeżeli padnie taka decyzja, będzie ona miała tragiczne skutki nie tylko dla Europy, ale i całego świata.

Gabriel zapewnia, że zerwanie ww. porozumienia oznacza z całą pewnością wznowienie irańskich prac nad bronią atomową. Jeżeli tak by się stało, Izrael nie odpuści i może w imię obrony własnego państwa zagrozić interwencją zbrojną. Tego typu scenariusze pojawiały się już w przeszłości i były określane mianem najbardziej prawdopodobnego rozpoczęcia się III wojny światowej.

– Niektóre kraje mogą potraktować fiasko umowy z Iranem jak bodziec do przyspieszenia zabiegów o pozyskanie własnej broni atomowej – podkreślił Gabriel.

Tylko te 4 kraje są wolne od wpływów UE, Rothschildów i Sorosa. To dlatego mają problemy!

– Powróciłaby groźba nowej wojny – zaznaczył minister niemieckiego MSZ.

To nie wszystko. Jednostronne zerwanie umowy poruszyło by również Koreę Północną oraz obszaru Bliskiego Wschodu.

– Jeżeli umowa z Iranem zostanie zerwana, można będzie pożegnać się z nadzieją na zawarcie umowy z Koreą Północną – zaznaczył Gabriel.

Donald Trump twierdzi, że zerwanie porozumienia jest realne, ponieważ Iran nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań.

Przedstawiciele Iranu odpowiedzieli Trumpowi zaznaczając, że jeżeli dojdzie do wycofania się Stanów z porozumienia, nie będą mieli wyjścia oraz zostaną zmuszeni do ostrej reakcji.


UDOSTĘPNIEŃ