Syn niemieckiego zbrodniarza wojennego ostrzega przed swoim państwem! „Nie ufajcie nam, Niemcom…”

Nieprawdopodobne słowa syna niemieckiego zbrodniarza wojennego Hansa Franka. Sam ostrzega przed swoim państwem i jego możliwym powrotem do autorytaryzmu.

„Niemcy mogą powrócić do autorytaryzmu, jeśli sytuacja ekonomiczna kraju pogorszy się. Tak długo, jak nasza gospodarka jest potężna, tak długo jak zyskujemy, wszystko jest „bardzo demokratyczne” – powiedział w rozmowie z BBC Niklas Frank, syn Hansa Franka, generalnego gubernatora na ziemiach polskich podczas okupacji niemieckiej w latach 1939-1945.
Syn zbrodniarza wojennego ostrzega wprost przed swoim państwem.

„Nie ufajcie nam Niemcom. Tak długo, jak nasza gospodarka jest potężna, tak długo jak zyskujemy, wszystko jest bardzo demokratyczne. Jeśli Niemcy wpadną w poważne problemy gospodarcze na okres od 5 do 10 lat, to się zmieni. Mając na myśli pewną radykalizację nastrojów w Niemczech, Niklas Frank mówi, że „bagno stanie się jeziorem, potem morzem, a potem znów wchłonie wszystko” – powiedział Niklas Frank w rozmowie z BBC.

Czy tak straszny scenariusz jest możliwy?

Według syna zbrodniarza niestety tak. Niklas Frank jest synem zbrodniarza wojennego Hansa Franka, który był w latach 1939-1945 generalnym gubernatorem ziem polskich. Jest odpowiedzialny za wymordowanie setek tysięcy ludzi. Sam Niklas twierdzi, że gardzi swoim ojcem i stara się do niego nie przyznawać, jednak jak to się mówi „rodziny się nie wybiera”. Same twierdzenia młodego Franka dają bardzo wiele do myślenia.


UDOSTĘPNIEŃ