„Mr Gay” w Poznaniu. Uczestnik poderżnął gardło kukle abpa Jędraszewskiego

W Poznaniu 10 sierpnia odbył się finał „Mr. Gay Poland” 2019, na którym jeden z uczestników wszedł na scenę z kukłą i inscenizował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego.

Zobacz –Niesamowita historia! Z bezdomnego stał się bogaty (wideo).

Osobą, która była na scenie„Drag Queen Mariolkaa Rebell” stało się to aktem sprzeciwu przeciw słowom abpa Marka Jędraszewskiego.

Relacja fotograficzna z imprezy została opublikowana na stronie internetowej klubu. Zdjęcia pojawiły się też na prywatnym profilu, na jednym z portali społecznościowych. Widać na nich dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Marka Jędraszewskiego. Na jednym ze zdjęć „Drag Queen Mariolkaa Rebell” trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół zgromadzeni są inni uczestnicy imprezy.  Można w tym przypadku, mówić już, nie o działaniu jednostki, a o ogólnej zgodzie danego środowiska na tego typu prowokacje i ataki. Tak ocenił to Socjolog Jerzy Kaczmarek z Uniwersytetu Adama Mickiewicza,

Agresywne akty sceniczne w Poznaniu

 Prokuratura informuje, że nie otrzymała żadnego zgłoszenia w tej sprawie, a wszelkie czynności mogą być podjęte jedynie na wniosek osoby, która czuje się poszkodowana.

Zobacz — Innowacyjny projekt PiS dla przedsiębiorców. Czegoś takiego jeszcze nie było.

To nie pierwszy w ostatnim czasie atak na krakowskiego metropolitę. W sieci regularnie pojawiają się apele o dymisję duchownego. Oskarżenia o rzekomym nakłanianiu przez niego do agresji. A czyż głoszenie Biblii jest atakiem na o środowiska?

Sprawa zaczęła się od jego homilii w rocznicę Powstania Warszawskiego. Metropolita krakowski mówił wówczas o „tęczowej zarazie”, która chce opanować dusze, serca i umysły Polaków.
W związku z tym zachowanie osób, które chętnie wyraziło też poparcie dla abp. Jędraszewskiego, w tym przedstawiciele episkopatów Słowacji i Węgier, było wyrazem wsparcia.

Po reakcji redakcji poznan.tvp.pl napisano przeprosiny na Facebooku.

Źródło- poznan.tvp.pl

OświadczenieJako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10…

Opublikowany przez Mr. Gay Poland Środa, 14 sierpnia 2019

W przeciwieństwie do innych tego typu akcji, na szczęściu tu jest skrucha i uznanie, że był to akt niegodny. Przede wszystkim, ta sprawa kolejny raz wstrząsnęła opinią publiczną. Czy będą konsekwencje ze strony prokuratury?

Polecamy:

Górniak oskarża gwiazdę muzyki! Składał jej seksualne propozycje

Paweł Kukiz wyszedł podczas wywiadu! Puściły mu nerwy (wideo)

Córka Przybylskiej zarabia potężne pieniądze. Mamy dokładne kwoty

 

 


UDOSTĘPNIEŃ