Syn Georga Sorosa wstawił zdjęcia na Twittera. Świętuje razem w ojcem

Georg Soros znany miliarder i promotor multikulturalizmu obchodził niedawno 89 urodziny. Jego syn 12 sierpnia składa życzenia tacie na Twitterze. 

Zobacz: „Mr Gay” w Poznaniu. Uczestnik poderżnął gardło kukle abpa Jędraszewskiego

Soros jest aktywnym filantropem od 1979, gdy zaczął przekazywać pieniądze, aby pomóc czarnoskórym studentom w RPA w studiowaniu na Uniwersytecie Kapsztadzkim. Działania dobroczynne Sorosa w Europie Środkowej i Wschodniej mają miejsce głównie przez Open Society Foundations i liczne fundacje, np. Fundacja Batorego w Polsce. Soros podarował 250 milionów dolarów na Central European University w Budapeszcie.

Georg Soros ma już 89 lat

Przez wiele lat Soros nie angażował się raczej w politykę, lecz zmieniło się to za czasów prezydentury George’a W. Busha. W wywiadzie dla Washington Post z 11 listopada 2003 Soros powiedział, że usunięcie Busha z fotela prezydenta USA jest „głównym zadaniem jego życia” oraz „sprawą życia i śmierci”.

George został wybrany przez „Financial Times” człowiekiem roku 2018. Za wyborem stoi zaangażowanie finansisty w obronę wartości demokratycznych

zobacz: Wielki Marsz Życia Polaków i Polonii (Wideo)

George Soros węgierski żyd, mieszkający w USA, znany inwestor giełdowy z pewnością znany ze swoich działań na polu lewackim. To on jest inicjatorem wielu akcji multikulturalnych. Jego syn najwidoczniej chce kontynuować jego ideologiczne ingerowanie w państwa, z pewnością widać to po jego Twittach.

Początki fortuny Sorosa mają źródło w inwestycjach giełdowych w akcje tzw. śmieciowych przedsiębiorstw. Były to akcje spółek, które miały trudną sytuację finansową, stały u progu bankructwa. Wobec kryzysu rynkowego w owych czasach nikt nie wierzył w możliwość istotnego dorobienia się na inwestycjach w akcje. Jednak Soros pod wpływem koncepcji gospodarczo-socjologicznych Poppera, zdecydował się zainwestować w nie posiadane fundusze, wychodząc z założenia, że skoro spółki owe przetrwały najgorszy kryzys, muszą mieć istotną zdolność do kreowania zysku, która w przyszłości spowoduje wzrost ich kursu.

Tak też się stało, a Soros dorobił się fortuny. Soros stał się znany 22 września 1992, gdy uważając, że funt szterling jest przewartościowany, dokonał spekulacji przeciw tej walucie, angażując 10 mld USD i grając na zniżkę kursu[1]. W wyniku tego Bank Anglii był zmuszony wycofać walutę z mechanizmu kursów walutowych (ERM II), a Soros zarobił około jednego miliarda dolarów. Został nazwany „człowiekiem, który złamał Bank Anglii”. W 1997 w podobnej sytuacji w trakcie azjatyckiego kryzysu finansowego malezyjski premier oskarżył Sorosa o spowodowanie załamania waluty tego kraju.

źródło: wikipedia

Polecamy:

Niesamowita historia! Z bezdomnego stał się bogaty (wideo)

Niesamowity wyczyn aktora „Kiepskich”! Mało kto o tym wiedział

Nowe wątki ws. śmierci Kosteckiego. Naraził się wpływowym politykom?


UDOSTĘPNIEŃ