Dziewięcioletnia dziewczynka składa pozew przeciw chórowi chłopięcemu za dyskryminację

Dziewczynka nie została przyjęta do chłopięcego chóru przy katedrze w Berlinie. Pozew został złożony dlatego, że poczuła się dyskryminowana za płeć.

Zobacz: Innowacyjny projekt PiS dla przedsiębiorców. Czegoś takiego jeszcze nie było

Choć tłumaczono, że decyzja nie była podejmowana ze względu na płeć, ale na brak głosu. Tradycje chóru przy berlińskiej katedrze sięgają czasów brandenburskiego księcia Fryderyka Żelaznego, niedoszłego kandydata do ręki Jadwigi Jagiellonki. W 1465 r. Chór był formowany jako chłopięcy i zawsze taki pozostawał, dziś w świecie gdzie płeć stara się zamazywać, przynosi to takie owoce.

Historia chóru pokazuje, że od 554 lat byli w niej sami chłopcy, jednak w marcu tego roku zgłosiła się dziewczynka. Choć przesłuchanie nie wypadło pozytywnie ze względu na jej głos, to matka uznała, że to dyskryminacja. Chór nie miał chęci współpracy z rodzicami dziewczynki, jednak padają różne opinie.

Chór chłopięcy z dziewczynką?

Hanny Bethke, publicystki „Frankfurter Allgemeine Zeitung” twierdzi, że to próba „narzucania źle pojętej równości płci”. Jednym słowem jej zdaniem płeć w chłopięcym chórze nie ma znaczenia i dziedzictwu kulturowemu. Amerykańska puzonistka Abbie Conant ma całkiem inne zdanie na ten temat-Chóry chłopięce nie wyrastają z muzycznej tradycji, ale z przestarzałej tradycji religijnej, narzucającej kobietom, że mają milczeć w kościele – oceniła Amerykanka.

Tak absurdalnych czasów doczekaliśmy, gdzie każdy ma prawo domagać się, bycia kim chce. Choć wiadome było, że choć jest chłopięcy, to jednak usilnie stara się zmienić ponad pół wieku tradycji. Sprawa budzi w Niemczech spore zainteresowanie. Wypowiadają się na jej temat znani muzycy, muzykolodzy i inni artyści. Według niektórych dziewczynka może wspaniale śpiewać, ale barwa jej głosu, tembr mogą nie pasować do wyjątkowych cech, jakie ma chłopięcy chór. Wprowadzenie do niego dziewczynki może pozbawić chór unikalnego charakteru.

źródło: 

 

Uwaga! Syfilis w Europie. Najwięcej zachorowań zanotowano w konkretnej grupie społecznej

Michał Wiśniewski otrzymał cios od żony. To zrobiła na koniec

Paweł Królikowski ciężko chory. Jest źle. Fani załamani

 

 

 

 


UDOSTĘPNIEŃ