Będzie zmiana na szczycie rządu? Oto kto ma zastąpić Morawieckiego

Wybory do polskiego parlamentu już 13 października. Największym faworytem do zwycięstwa bez wątpienia jest Prawo i Sprawiedliwość, które od ponad 4 lat prowadzi w sondażach wyborczych. Wielu ekspertów już dziś nie ma wątpliwości, że wybory za dwa miesiące powinno wygrać PiS, lecz jak będzie wyglądać przyszły skład Rady Ministrów?

Wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z radiem Wrocław przyznał, że po październikowych wyborach może dojść do rekonstrukcji rządu. Jedno ze stanowisk może stracić sam premier Mateusz Morawiecki, którego stanowisko miałby zająć Jarosław Kaczyński.

– Nowa kadencja oznacza nowe wyzwania i jestem przekonany, że do mniej czy dalej posuniętej rekonstrukcji dojdzie – powiedział w rozmowie z „Radiem Wrocław” Gowin.

– Nie wiadomo, kto będzie premierem. Mamy znakomitego lidera w rządzie, Mateusza Morawickiego, ale jest też potencjalnie druga kandydatura, czyli lidera całego obozu, prezesa Jarosława Kaczyńskiego – zauważył. Dodał, że trzeciego kandydata na horyzoncie nie ma


UDOSTĘPNIEŃ