Katastrofa! Płoną płuca Ziemi, film przeraża (WIDEO)

Cały świat obiegły przerażające zdjęcia i nagrania ogromnych pożarów, które pochłaniają amazońskie lasy. Płuca świata są jedyną ochroną przed zmianą klimatu na świecie.

Zobacz: Niemiecki rządowy raport wstrząsnął Europą. Mowa w nim o handlu ludźmi

W Brazylii państwowy instytut badań kosmicznych INPE poinformował we wtorek, że w tym roku liczba pożarów w całym kraju wzrosła o 83 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku 2018. Bazują oni na satelitarnych pomiarach i wynikach, jakie ukazują zdjęcia z kosmosu.

Ogromny pożar na zdjęciach satelitarnych

Jednym z głównych powodów pożarów jest wycinka drzew, niestety są one legalne i rząd nie ingeruje w ten proceder. Nie tylko susza, ale i realizowany przez rząd proceder wycinki, niszczą naturalne płuca świata. Od stycznia do sierpnia w całej Brazylii zarejestrowano blisko 73 tysięcy pożarów. W tym samym okresie roku 2018 było ich niecałe 40 tysięcy. Według INPE pożary są dużo częstsze w stanach, na których terenie znajdują się lasy deszczowe.

Ponad 9 tysięcy pożarów w samej Amazonii, a ilość pożarów zwiększyła się aż o 88%, daje do myślenia i stawia wiele pytań oraz teorii. Czyżby komuś zależało na takim wyniszczaniu naszej cudownej natury, która daje nam tlen i karmi nas pięknem? Czy ktoś wyjaśni tak ogromną i nasilającą się degradację lasów? Pytań jest coraz więcej, teorii spiskowych również, ale gdzie leży prawda? Co zrobić, by nie spłonęło wszystko i by nie stracić płuc świata?

Czy to koniec lasów Amazonii?

Jednak choć to tragiczne, to dla ludzkości nie jest katastrofą, oczywiści pod kątem tlenu, ponieważ najwięcej tlenu dostarczają nam oceany i morza.

Czy jest szansa uratowania? Jeśli ludzie zaczną działać, to jest szansa uratowania tej pięknej roślinności.

 

Wildfires rage in the Amazon

AMAZON ON FIRE: A record number of wildfires have been burning in the Amazon, home to the world’s largest tropical forest seen as vital to countering global warming. https://cbsn.ws/2ZhEHkh

Opublikowany przez CBS News Środa, 21 sierpnia 2019

Polecamy:

Wywiad Górniak przerwała policja! O co chodzi?

Magda Gessler szokuje na portalu Instagram. Fani są pełni obaw

Halinka Kiepska szuka męża! Ale ma jeden warunek…

 

 

 

 


UDOSTĘPNIEŃ