Niepokojące ruchy Izraela! Zbombardowano magazyn broni w Iraku

Powietrzne siły Izraela przeprowadziły silny nalot na magazyn  w Iraku, który produkował broń. To najprawdopodobniej pierwsze bombardowanie Iraku przez Izrael od blisko 40 lat-podał w piątek dziennik „New York Times”.
Zobacz: Wielka tragedia polskiej gwiazdy muzyki. Było z nią naprawdę źle

siły powietrzne Izraela

Jedna z amerykańskich gazet opisuje rozmowę z wysokim rangą przedstawiciela służb wywiadowczych. Opowiada on, że 19 lipca Izrael zbombardował bazę na północy Iraku. Natomiast kilku urzędników amerykańskich mówi o kilku nalotach w ostatnich dniach na Irak.

AFP zauważa, że choć Izrael wielokrotnie uderzał w irańskie cele w Syrii. To rozszerzenie tych działań na Irak, gdzie izraelskie lotnictwo zaatakowało w 1981 roku reaktor jądrowy Tammuz 1. „Może zaszkodzić relacjom między Bagdadem a Waszyngtonem”.

Aż cztery ataki w kilka miesięcy

Trzykrotnie bombardowano magazyny Oddziałów Mobilizacji Ludowej (PMU) w prowincji Salah ad-Din, na północy kraju, a czwarty atak wymierzony był w bazę w Bagdadzie. Tak donosi dziennik NYT, wykorzystano do tego milicję i policję federalną.

Zobacz: Gdańsk chce przeznaczyć ogromną kwotę na… Marsz Kobiet

W reakcji na bombardowania iracki doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Falih aj-Fadżad oświadczył w czwartek, że Irak chce uniknąć stawania po którejś ze stron. W konflikcie między Iranem a innymi krajami  nie chce być „wciągany w wojnę”. Dodał, że „wstępne śledztwo” wykazało, iż eksplozje były „częściowo zaplanowane za granicą”.
Zapytany o to premier Izraela Benjamin Netanjahu odpowiedział, że „Iran nigdzie nie ma immunitetu”.

Źródło: PAP

Polecamy:

Szok! Nie uwierzycie kto miał zostać jurorem w „The Voice of Poland”

Odważna sesja Gąsiewskiej. Tam mało na sobie jeszcze nie miała

Doda przesadziła! Na scenie pokazała stanowczo za dużo!


UDOSTĘPNIEŃ