Unia chcę ponownej debaty nt. Polski. Mają nowy powód

Nowy parlament, lecz stare zwyczaje? Mimo, iż skład posłów w Strasburgu i Brukseli mocno się zaktualizował , to wciąż na jego forum są podnoszone stare tematy,  których parlamentarzyści nie potrafią zakończyć w ostateczny sposób. W tym miejscu pojawia się przede wszystkim wątek polskiej praworządności.

Polska praworządność jest tematem poruszanym od dawna przez europejskich polityków. Niestety spory wkład w całą sytuację ma opozycja na czele z Platformą Obywatelską,  która przedstawia polski rząd w najgorszym świetle. Aktualnie polska praworządność ma być ponownie omawiana przez europejski parlament. Powodem ma być tak zwana „fabryka trolli”, której źródło miało pochodzić z polskiego ministerstwa sprawiedliwości.

„Sprawa zbyt duża, żeby ją pominąć” – miała usłyszeć dziennikarka RMF FM. „Temat afery trollowej w Ministerstwie Sprawiedliwości z pewnością pojawi się podczas debaty” – przekazała radiu korespondentka z PE.

Rzecznik Komisji Europejskiej miał przekazać RMF FM, że „KE nadal śledzi tę sprawę z bliska i bez względu na okoliczności niedopuszczalne jest nękanie sędziów”.

źródło: nczas.com


UDOSTĘPNIEŃ