Paweł Rabiej skompromitowany! Oto co powiedział zastępca Trzaskowskiego! (wideo)

Cała Polska dziś żyję sytuacją na Wiśle.  Niestety w wyniku awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło do skażenia wody w największej polskiej rzece. Zdarzenie budzi emocje wśród mieszkańców, polityków i ekspertów. –   „To bomba ekologiczna” – mieli przestrzegać inżynierowie jeszcze w trakcie projektowania oczyszczalni. – Będzie jeszcze gorzej – ostrzega Janusz Waś.

Z punktu widzenia prawa administracyjnego całym kryzysem powinienem zająć się samorząd,  w którego obrębie administracyjnym doszło do awarii. W takim przypadku jest to magistrat miasta stołecznego Warszawy. Niestety jak do tej pory władzę stolicy w oceanie ekspertów bardzo nieporadnie próbowały zwalczyć zagrożenie.

Bardzo szybko z pomocą przybył rząd,  który za pośrednictwem MON wydał liczne polecenia wojsku. Aktualnie wielu dziennikarzy i obserwatorów zadaję pytanie,  kto po wszystkim poniesie koszty katastrofy? Rząd udzielający pomoc,  a może władzę Warszawy?

Na te pytania starał się odpowiedzieć Paweł Rabiej  – wiceprezydent Warszawy. W jego ocenie koszty pomocny powinien ponieść rząd. Czy tak się jednak stanie? Oto wywiad przedstawiciela władz stolicy udzielony dla radia RMF FM.


UDOSTĘPNIEŃ