Dywan do pokoju dziecka – jak wybrać odpowiedni?

Podłoga to wizytówka każdego domu. Do chodzenia boso po mieszkaniu najbardziej zachęca miękki i puszysty dywan.

Dywan nie tylko chroni posadzkę i wycisza hałasy, ale pomaga także w wydzieleniu poszczególnych stref. Jaki kupić dywan dla dziecka? W pokoju dziecięcym dywan powinien pokrywać znaczną część podłogi. Jest to szczególnie ważne w przypadku kupowania dywanu czy wykładziny do pokoju maluchów. W dziecięcym pokoju dywan ma bowiem pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim praktyczną; dywan ma stanowić warstwę izolacyjną przed zimną podłogą. Dodatkowo powinien zapewniać maluchom wygodę.

Jaki dywan kupić dla dziecka?

Dywan uczyni pokój dziecka bardziej ciepłym i przytulnym. Nie może pokoju przytłaczać. Do wyboru w stacjonarnych i internetowych sklepach mamy dywany wykonane z bardzo różnych włókien. Do pokoi dziecięcych najlepiej jest wybrać dywan, który został wykonany z włókien poliamidowych lub poliestrowych. Runo tych dywanów jest gęste, sprężyste i bardzo miłe w dotyku. Dywany te dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, bez trudu znajdziemy taki pasujący do pokoju dziewczynki lub chłopca. W przypadku kupowania dywanu do pokoju dziecięcego dobrym pomysłem jest dokupienie maty antypoślizgowej, która zapobiegnie przesuwaniu się dywanu. Jeśli nie chcemy kupować maty, postawmy na dywan z gumowym spodem. Dywany przeznaczone do dziecięcych pokoi dostępne są nie tylko w tradycyjnym kształcie prostokąta czy kwadratu, ale także okrągłe. Do wyboru są także dywany w bardzo różne, typowo dziecięce wzoru. Pamiętajmy, że na rynku dostępne są dywany wykonane z bardzo różnych włókien; w pokoju małego alergika doskonale sprawdzi się dywan bawełniany. Są to dywany, które nie podrażniają i nie powodują uczuleń. W pokoju alergików nie sprawdzi się lubiący wywoływać uczulenie wełniany dywan. W dziecięcych pokojach bardzo dobrze sprawdzają się także dywany wykonane z akrylu. One także nie powodują uczuleń.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Do wyboru są dywany z włosiem o bardzo różnej długości. W pokojach dziecięcych najlepiej sprawdzają się dywany, które mają krótkie włosie. W pokoju małego dziecka utrzymanie w czystości bardzo efektownego i modnego dywanu shaggy może okazać się zadaniem bardzo trudnym.

Dywany dla dzieci dostępne są w różnych cenach, kolorach i kształtach.


UDOSTĘPNIEŃ